Sportas

Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertas – be „Neptūno“

Atvira Klaipėda

2018-02-13

SIL-Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo ketverto kovos vasario 17-18 dienomis „Švyturio“ arenoje vyks be šeimininkų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

SIL-Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalyje Klaipėdoje užfiksuota sensacija –  „Neptūnas“ nusileido Alytaus „Dzūkijai“, kurią praėjusį savaitgalį Alytuje Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionato dvikovoje buvo nugalėjęs gana lengvai – rezultatu 81:63.

Antradienio vakarą „Švyturio“ arenoje pasibaigus rungtynėms švieslentėje degė daug kam netikėtas rezultatas – 77:85 (17:19, 15:20, 25:20, 20:26) dzūkų naudai.

„Dar sunku suvokti, kas įvyko. Žaidėme ne taip, kaip galim ir „Dzūkija“ nubaudė“, – duodamas interviu „LRT Kultūros“ kanalui iškart po finalinio švilpuko sakė „Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis.

„Aš manau, kad tos rungtynės, kurios buvo žaistos Alytuje davė mums daugiau susikaupimo, o „Neptūnui“ atsipalaidavimo“, – sakė „Dzūkijos“ trenerių štabo narys Valdemaras Chomičius.

Rungtynes abi komandos pradėjo apylygiai, o po pirmųjų dešimties minučių dviejų taškų persvarą turėjo „Dzūkija“ (19:17). Alytiškiai pratęsė sėkmingą žaidimą ir antrajame kėlinyje ir prieš ilgąją pertrauką susikrovė 7 taškų pranašumą – 39:32.

post banner

Po ilgosios pertraukos susiėmęs „Neptūnas“ pavijo savo varžovus, tačiau nedidelę persvarą vis tiek išlaikė „Dzūkija“ (59:57). Visą ketvirtąjį kėlinį komandos žaidė taškas į tašką, vis dėlto rungtynių pabaigą fantastiškai sužaidę alytiškiai buvo padidinę pranašumą iki dviženklės ribos (85:74), kurios klaipėdiečiai sumažinti nebesugebėjo.

„Dzūkija“ pusfinalyje susikaus su  Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Utenos „Juventus“ poros nugalėtoju.

STATISTIKA

„Neptūnas“: Vytautas Šulskis ir Edgaras Želionis – po 13 taškų, Simas Galdikas 12, Laimonas Kisielius 9, Renaldas Seibutis 8.

„Dzūkija“: Nikas Stylianou 19, Parishas Petty 17, Paulius Petrilevičius 16, Alanas Wigginsas 10, Paulius Danisevičius 8.