P0

Verslas

Aludariai ieško eksponatų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-14


Vasaros pradžioje Klaipėdoje turinti atsidaryti alaus darykla „Švyturys Brewery“ skelbia renkanti aludarystės istorijos įdomybių ekspoziciją. Bendrovė kviečia pasidalinti senaisiais keramikiniais alaus kamšteliais arba indais su Dovydo žvaigžde.

Teigiama, kad šešiakampė Dovydo žvaigždė nuo seno tapo aludarystės simboliu, atsiradusiu, “kai alaus gamybos procesas buvo prilyginamas alchemijai”.

Žvaigžde keramikinius alaus kamštelius žymėjo ir 1784 m. Klaipėdoje įkurta alaus darykla, po Antrojo pasaulinio karo gavusi „Švyturio“ pavadinimą.

Žadama, kad tokius kamštelius bei kitus įdomius eksponatus bus galima rasti naujosios daryklos aludarystės istorijos ekspozicijoje.

„Švyturys Brewery“ kviečia prisidėti renkant eksponatus. Bendrovė Lietuvos gyventojus kviečia pranešti ne tik apie turimus senuosius keramikinius alaus kamštelius su šešiakampe žvaigžde, bet ir giminėje išlikusius senuosius alaus receptus, gamybos įrankius arba specialius indus. Žinių apie turimus eksponatus laukia Goda Diečkutė (goda@bvrg.lt,  tel. +370 685 12801).

Teigiama, kad „Švyturys Brewery” darykloje vienu metu galės būti verdama iki 18 alaus rūšių, o gamybos procesas ir rezultatas bus prieinami visiems – bus organizuojamos ekskursijos po daryklą, degustacijos, veiks “naująsias alaus kultūros vertybes puoselėjantis” gastrobaras.

 


  2018-02-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt