P0

Sportas

“Nikė” – devinta Europoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-14


Portugalijos Miros mieste kroso bėgikai dėl Europos klubų čempionų taurės kovojo jau 55-ąjį kartą. Šiose varžybose ketvirtą kartą dalyvavo ir Klaipėdos „Nikės“ komanda, užėmusi devintąją vietą.

Į varžybas buvo susirinkę 317 atletų iš 62-ių klubų. Atletai atvyko iš Europos ir Afrikos (Kenija, Eritrėja, Sudanas , Alžyras, Etiopija ir Gambija). Sportininkai atstovavo savo klubus tiek asmeninėje, tiek komandinėje įskaitoje.

„Noriu pasidžiaugti tokiu jaunimo pasiekimu, nes ketvirtus metus iš eilės mes kovojame su geriausiais bei labiausiai pripažintais Europos klubais. Komandos tikslas buvo patekti tarp dešinties geriausių Europos klubų. Drąsiai galiu teigti, jog jaunimo išvykimas į tokio lygio varžybas ir sukaupta patirtis yra jau laimėjimas, suteikiama galimybė tobulėti ir plėsti pasaulėžiūrą, be to garsinami Lietuvos ir Klaipėdos miesto vardai “, – sakė Klaipėdos lengvosios atletikos klubo treneris Mindaugas Krakys.

Komandinėje įskaitoje 4,2 km kroso trasoje Klaipėdos lengvosios atletikos sporto klubo ,,Nikė‘‘ merginų komanda (Greta Karinauskaitė, Ramunė Klybaitė, Agnė Barkutė, Augustė ir Roberta Žikaitės) užėmė devintąją vietą.  Ant nugalėtojų pakylos Turkijos klubas ,, Stambulo Fenerbahce‘‘ (36 tšk.) vienu tašku nugalėjęs Danijos AM ,,Sparta‘‘ klubą (37 tšk), trečioje vietoje kita Turkijos komanda Gaziantep ,,Solen Spor Kulubu“ (62 tšk.). Lietuvių komanda aplenkė šveicares, čekes bei suomes.

Merginų asmeninėje individualioje įskaitoje pirma finišavo Danijos sportininkė Anna Mark Helvig (14 min. 11 sek.).Trečius metus paeiliui Danijos bėgikės laimi Europos klubų kroso taurę individualioje bėgimo įskaitoje. Antra finišavo Turkijos bėgikė Emine Akbingol (14 min. 12 sek.) atkaklioje kovoje nusileidusi Danijos sportininkei, trečia – turkė Inci Kalkan (14 min 14 sek.).

Individualioje įskaitoje 4,195 km kroso trasoje geriausiai iš klubo narių pasirodė Greta Karinauskaitė (14 min. 44 sek.) užėmusi 15-ą vietą, Ramunė Klybaitė (16min. 1 sek.) 44 vieta, Augustė Žikaitė finišavo 46 vieta (16 min. 14 sek.), Roberta Žikaitė – 55 vieta (16 min. 57 sek.), o Agnė Barkutė – 58 vieta (18 min. 5 sek).

“Džiaugiuosi, kad šįkart pavyko išvengti rimtų traumų ir ligų bei mesti iššūkį geriausioms Europos komandoms, kurių komandų biudžetai leidžia suburti gausesnes ir stipresnes komandas. Smagu, kad sportininkėms pavyko pasiekti iškeltus tikslus komandinėje ir individualioje įskaitoje”, – teigė M. Krakys.

Anot jo, daugiau nei vienuolika metų Klaipėdos „Nikės“ vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikai įrodo, kad jie stipriausi Lietuvoje. Tik iškovojus šalies klubų čempiono vardą suteikiama galimybė atstovauti Europos klubų čempionų taurėje.

Rudenį klubo laukia startas Europos jaunimo klubų čempionų taurėje Leirijoje (Portugalija).


  2018-02-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt