P0

Sveikata

Klaipėda – tarp sveikesnių ir laimingesnių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-15


Šią savaitę Danijoje, Kopenhagoje, vykusioje Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) Sveikų miestų tinklo konferencijoje Klaipėdai atstovavo uostamiesčio mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė bei Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė. Sveikų miestų tinklo judėjimo 30-mečiui skirta konferencija subūrė tinklui priklausančių miestų politinius lyderius bei visuomenės sveikatos specialistus.

„Konferencijos metu buvo priimtas ir pasirašytas svarbus politinis Sveikų miestų tinklo įsipareigojimas – Kopenhagos deklaracija dėl sveikesnių ir laimingesnių miestų visiems. Taip pat buvo diskutuojama ir dalijamasi patirtimi, kaip miestas, kuris apibrėžiamas kaip besirūpinantis visų miestiečių sveikata ir gerove, gali padėti gerinti sveikatą vietos, šalies, regiono ir pasaulio mastu“,– savivaldybės pranešime cituojama Klaipėdos mero pavaduotoja J. Simonavičiūtė.

Europos politinių lyderių susitikime taip pat diskutuota dėl politinės sveikų miestų judėjimo ateities vizijos ir strategijos, svarstyta, kaip miestai gali reaguoti į visuomenės pokyčius – kultūriniu, socialiniu, ekonominiu ir aplinkosauginiu požiūriu.

Sveikų miestų tinklas įkurtas 1988 metais kaip PSO palaikoma iniciatyva, o 2011 metais Klaipėda oficialiai tapo pirmuoju Lietuvos miestu –  šio tinklo nariu. Sveikų miestų asociacija vienija daugiau nei 1 200 miestų iš 30 valstybių ir daugiau nei 20 Baltijos regiono miestų.

 


  2018-02-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt