P0

Kultūra

Į Klaipėdos centrinį paštą atvyko Jonas Basanavičius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-15


Ketvirtadienio vidurdienį Lietuvos paštas klaipėdiečiams pristatė šalies rekordu pripažintą iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotą tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus portretą. Jaunosios menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtas paveikslas iki kovo vidurio bus eksponuojamas Klaipėdos centriniame pašte.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Portretą atidengė Klaipėdos meras ir Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė.

Mozaika iš galioti nustojusių ir iš apyvartos išimtų lito nominalo pašto ženklų buvo sukurta pernai. Šitaip tąsyk kūrybiškai atsisveikinta su daugiau nei du dešimtmečius leistais „litiniais“ pašto ženklais, kuriuos pakeitė euro nominalo pašto ženklai. Šį neįprastą paveikslą sukūrė dailininkė J. Vaitkutė. Jaunoji menininkė, garsėjanti savo unikaliais kūriniais iš maisto produktų ir kitų netikėčiausių daiktų bei medžiagų, pašto ženklus kūrybai buvo pasitelkusi pirmąkart.

„Kurdama šį paveikslą vis prisimindavau smagią vaikystės išdaigą… Būdama maža sykį spintoje radau tėčio kolekcinį pašto ženklų albumą ir spalvotus lipnius popierėlius suklijavau ant popieriaus. Žinoma, tąsyk gavau barti, o dabar – pasinėriau į kūrybos procesą, kuris buvo tam tikra meditacija“, – pašto pranešime cituojama menininkė J. Vaitkutė.

Rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“ neseniai pripažino, kad iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičiaus portretas yra vienintelė ir didžiausia pašto ženklų mozaika.

Iš Marijampolės į Klaipėdą atkeliavusi pašto ženklų mozaika jau buvo eksponuota Vilniuje, Kaune, Alytuje, o vėliau pasuks Tauragės kryptimi. Numatyta, kad per 2018-uosius iš pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičius keliaus Telšių, Šiaulių, Panevėžio, Utenos kryptimis.

Beje, pats Jonas Basanavičius irgi yra viešėjęs Klaipėdoje bei lankęsis universiteto miesteliu dabar tapusiose kareivinėse. Istoriko Vytauto Jokubauskienė teigimu, vizitas vyko 1924 m. rugpjūčio 11 d.

Jonas Basanavičius Klaipėdos kareivinėse (gale už stalo). Lietuvos valstybės centrinio archyvo nuotr.


  2018-02-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt