P0

Fotoreportažai, Kultūra

Vasario 16-ajai – klaipėdietiškas koncertas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-15


“Klaipėda Lietuvoje” – taip vadinosi šventinis 100-osioms valstybės atkūrimo metinėms paminėti skirtas koncertas kviestiniams svečiams, ketvirtadienį vykęs Klaipėdos koncertų salėje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jo metu istoriniai vaizdai, klaipėdiečių prisiminimai pynėsi su Klaipėdos kamerinio orkestro, Lietuvos nacionalinės premijos laureato, violončelės meistro David Gering, trimitininko Sigito Petrulio ir kompozitoriaus Eduardo Balsio anūkės, solistės Indrės Baikštytės (fortepijonas) atliekama su Klaipėda susijusia muzika.

Susirinkusieji pirmiausia išgirdo 1714 m. Memelyje gimusio rokoko kompozitoriaus, vargoninko Johan Daniel Berlin sukurtą simfoniją trimitui ir styginių orkestrui.  Šis kompozitorius iš Memelio išvyko būdamas 19 metų ir niekada čia daugiau nebegrįžo – po mokslų Kopenhagoje gyveno ir iki pat gyvenimo galo kūrė Norvegijoje, Trondheime.

Salėje taip pat nuskambėjo Eduardo Balsio siuita violončelei ir styginių orkestrui “Eglė – žalčių karalienė”, Zigmo Virkšo “Nakties užkalbėjimai” fortepionui solo, Remigijaus Šileikos koncertas fortepijonui ir styginiams. Koncertinę programą baigė premjera – kompozitorės Loretos Narvilaitės  “Miestas kaip meno kūrinys” kameriniam orkestrui, vokaliniam kvartetui ir skaitovui. Kūriniui panaudotas Leonido Donskio tekstas, kurį dainavo ir skaitė “Cappella A” ir aktorius Jonas Baranauskas.

Vakarą vainikavo Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko sveikinimas ir visų Tautiška giesmė.


  2018-02-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt