P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Gimė devyni šimtmečio kūdikiai

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-02-17


Šeštadienio vidurdienį Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas lankėsi Klaipėdos universitetinės ligoninės Akušerijos-ginekologijos departamente, kur sveikino mamas, čia gimdžiusias vasario 16-ąją.

Per šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metinės Klaipėdoje gimdė devynios moterys – keturios klaipėdietės, dvi iš Gargždų, viena šilutiškė ir viena skuodiškė. Pasaulį išvydo penki berniukai ir keturios mergaitės.

Pirmoji vasario 16-ąją gimusi klaipėdietė Laisvė Kumpytė. Jos mama Emilija sakė, kad Laisvė bus kūdikėlio antrasis vardas, o pirmą dar galvoja. Martyno Vainoriaus nuotr.

Departamento medikės pasidžiaugė, kad visi kūdikėliai gimė sveiki ir laiku, nė vienas nebuvo atskirtas nuo mamos, kad būtų intensyvioje priežiūroje.

Meras mamos padovanojo trispalves ir kūdikėlių rinkinius. Kartu kiekvienam vaikui pasirašė liudijimą, kad jis gimė Klaipėdoje per atkurtos valstybės šimtmetį.

Tokius liudijimus turės klaipėdiečiai Laisvė Kumpytė (šios pačios pirmosios vasario 16-ąją gimusios mergaitės mama Emilija sakė, kad Laisvė bus kūdikėlio antrasis vardas, o pirmą dar galvoja), Artemij Maiboroda, Markas Venckus ir Konstantinas Michejevas. Į Gargždus liudijimai iškeliaus su Igle Šidlauskyte ir Augustu Kondrotu. Klaipėdoje vasario 16-ąją taip pat gimė šilutiškis Domas Pėteris ir skuodiškė Vilija Karbauskaitė.

INFORMACIJA

Klaipėdos savivaldybė yra prisijungusi prie akcijos, kuria gyventojai raginami 2018 metais gimusiems kūdikiams megzti Lietuvos vėliavos spalvų kojinaites. Klaipėdiečiai numegztas kojinaites kviečiami atnešti į miesto rotušę (Danės g. 17, 206 kab., tel. 8 46 39 60 01) arba Visuomenės sveikatos biurą (Taikos pr. 76, 8 kab., tel. 8 640 93342). Kojinaičių laukiama iki birželio 15 dienos. Vėliau, bendradarbiaujant su akcijos organizatoriais, kojinaitės bus perduotos gimdymo namams. Kojinaičių pėdutės ilgis turėtų būti 9-10 cm, pageidautini siūlai – vilna, merino vilna, spalvos – Lietuvos vėliavos. Vėliava gali būti išmegzta ir ant auliuko.


  2018-02-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt