P0

Verslas

Bando išnuomoti “Geotermą”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-20


Sausį sustabdžius šiuo metu neveikiančios geoterminę šilumos energiją Klaipėdoje gaminusios UAB “Geoterma” privatizavimą, kontrolinį jos akcijų paketą (76,56 proc.) valdantis Turto bankas dabar bando išnuomoti įmonės turtą.

Sausį Seimo sprendimu UAB „Geoterma“ buvo įtraukta į antros kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą. Martyno Vainoriaus nuotr.

Nuo pernai kovo šilumos nebegaminančios įmonės privatizavimo aukcionas turėjo vykti sausio 31 dieną. Dėl bendro akcijų pardavimo buvo sudaryta Turto banko sutartis su bendrove “Lietuvos energijos gamyba”, valdančia 23,44 proc. įmonės akcijų. Planuota parduoti “Geotermos” 100 proc. akcijų paketą už 1 eurą, viešo aukciono laimėtoją įpareigojant grąžinti bendrovės skolą Finansų ministerijai iki rugsėjo 1 dienos. Taip pat buvo siekiama užtikrinti, kad įmonėje būtų tęsiami Europos Sąjungos finansuojami projektai inžinerijos mokslinių tyrimų srityje ir ne trumpiau nei penkerius metus po privatizavimo mokslininkams būtų sudarytos sąlygos atlikti tyrimus pagal finansuojamus projektus ir programas geotermijos srityje.

Tačiau  sausio 12 d. Seimas priėmė Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo pakeitimą, pagal kurį UAB „Geoterma“ buvo įtraukta į antros kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą. Dėl to privatizavimo procedūros buvo  sustabdytos.

Balsuojant dėl tokių įstatymo pataisų susilaikė klaipėdiečiai Seimo nariai Eugenijus ir Simonas Gentvilai bei Gintaras Vaičekauskas, už balsavo Irena Šiaulienė, o kiti Klaipėdos parlamentarai balsavime nedalyvavo.

Tad dabar Turto bankas paskelbė apklausą dėl viso “Geotermos” turto nuomos ir laukia pasiūlymu su galima nuomos kaina bei nuomos sutarties terminu.


  2018-02-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt