P0

Transportas

Savivaldybė apsiginklavo elektromobiliais

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-02-20


Klaipėdos savivaldybės vidiniame kieme prie įrengtos pakrovimo stotelės jau stovi trys elektromobiliai “Kia Soul”. Juos pagal 105 872 eurų vertės veiklos nuomos sutartį Savivaldybė naudos penkerius metus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jau kelerius metus tokiu pat principu išsinuomotu elektromobiliu “Mitsubishi i-MiEV” naudojasi Savivaldybės VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT) parkavimo kontrolieriai. Pasak šios įstaigos vadovo Gintaro Neniškio, nors ekonominio efekto ir nėra, tačiau naudojantis tokia transporto priemone atsiranda kiti privalumai. Tiesa, šaltuoju metų laiku bent jau su šito modelio elektromobiliu nuvažiuojama itin mažai, nes šildymas akumuliatorių iškrauna itin greit.

Politinis sprendimas

“Keičiame transporto priemones – buvo priimtas miesto Tarybos sprendimas veiklos nuomos būdu pakeisti dyzelines “Škodas”. Manau, kad tai rodo pačios Savivaldybės požiūrį į ekologinį transportą. Tikiuosi, kad tai paskatins ir miestiečius pozityviau žiūrėti į pokyčius transporto srityje. Pačių automobilių pristatymas užtruko apie pusmetį, nes, pasirodo, elektromobilio negali iškart gauti, kaip kad įprastą atvažiavęs į autosaloną. Jau yra elektromobilių paklausa. Veiklos nuoma yra labai geras variantas, nes jos metu nuomotojas yra mažai už ką atsakingas, tik pasibaigus sutarčiai grąžina automobilius. Nemanau, kad po penkerių automobiliai bus tokios būklės, kad juos būtų verta išsipirkti ir dar kažkiek laiko eksploatuoti”, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Pasak jo, automobiliais naudojasi Viešosios tvarkos ir Socialinės paramos skyrių specialistai, kuriems nuolat tenka būti mieste.

S. Budino teigimu, daugiau Savivaldybės transporto priemonių parko šiemet atnaujinti neketinama. Jis esą yra nedidelis ir elektromobiliai dabar sudaro vos ne pusę jo.

Elektromobilius Savivaldybė nuomojasi iš konkursą laimėjusios UAB “Mobility Lietuva”. Ji pasiūlė 105 872 eurų kainą. Konkurse dar dalyvavo bendrovės „Inter Cars Lietuva“ ir „Transporent“, abi siūliusios nuomotis “Nissan Leaf” automobilius. Jų sutarties sumos atitinkamai siekė 122 621 ir 113 940 Eur.

Oficialiame “Kia” puslapyje skelbiama, kad “Soul” modelio kaina yra 39 990 Eur, o speciali – 30 990 Eur.

Gamintojas teigia, kad su 27 kWh talpos ličio jonų polimerų akumuliatoriumi  viena įkrova galima nuvažiuoti iki 212 km. Jam suteikiama 7 metų garantija.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Su Savivaldybe pasirašytoje sutartyje UAB “Mobility Lietuva” įsipareigoja automobiui sugedus serviso paslaugas suteikti per dvi valandas, o jei remontas trunka ilgiau nei 24 valandas, turi būti suteiktas lygiavertis, “neprastesnis elektromobilis”. Tiekėjas taip pat privalo visą sutarties laikotarpį apmokėti visas reguliariosios techninės priežiūros išlaidas, padangas bei visas natūraliai nusidėvinčias detales.

Transporto straipsnių vidus kompas

Nauda – ne ekonominė

Nuo 2014 m.  pagal su UAB “Sentios” sudarytą veiklos nuomos sutartį elektromobiliu “Mitsubishi i-MiEV” naudojasi KKT parkavimo kontrolieriai.  Įstaigai per mėnesį ši paslauga atsieina 1000 eurų.

Šios įstaigos vadovas Gintaras Neniškis, skaičiuoja, kad sudėjus visas sąnaudas galutinė suma nėra mažesnė nei būtų nuomojantis, pavyzdžiui, dyzelinį automobilį.

“Tačiau yra kitų pranašumų. Pirmiausia, ekologija. Taip pat su tokiu elektromobiliu galima važiuoti A juosta bei Tiltų gatve”, – vardijo pašnekovas.

Visgi jis paminėjo ir nemažus naudojamo elektromobilio trūkumus, išryškėjančius šaltuoju metų laiku.

“Kai būna šalta iš žadamos maksimalios 140 kilometrų rodos su pilnai pakrautu akumuliatoriumi dėl šildymo lieka kokie 28. Tačiau dabartiniai modeliai yra patobulėję, o ir kai mes skelbėme konkursą pasirinkimo iš esmės nebuvo”, – sakė direktorius.

Pasak jo, įstaiga ketina nuomotis ir dar vieną elektromobilį, tačiau tai darys kai baigsis dabartinė sutartis, kad būtų eksploatuojami vienodi modeliai.


  2018-02-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt