P0

Kultūra

Valstybės paramos sulaukė ir Klaipėdos teatrai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-20


Kultūros ministerija pranešė, kad Nacionaliniams ir valstybiniams teatrams bei koncertinėms įstaigoms paskirstytos Profesionaliojo scenos meno veiklos nacionalinės programos lėšos – 3 mln. eurų. Iš jų 395 tūkst. teko ir dviem Klaipėdos teatrams – Dramos ir Muzikiniam.

Klaipėdos valstybinio muzikinis teatras sulauks 200 tūkst. eurų. Dalis šios sumos skirta ir Giedriaus Kuprevičiaus operos „Prūsai“ pastatymui.

Klaipėdos dramos teatrui paskirta 195 tūkst. eurų. Jie skirti spektaklio vaikams pagal Aleno Aleksanderio Milne`o „Pūkuotuko pasaulis“, spektaklio „Motušė Kuraž“ pagal Bertoldą Brechtą, spektaklio „Kas prieš mus“ pagal Gintaro Grajausko pjesę, spektaklio pagal Ivano Klimos pjesę „Premjeras ir angelas“ pastatymams ir Tarptautiniam teatro festivaliui „TheATRIUM“ organizuoti. Pastarasis, gimęs pernai, buvo surengtas negavus jokio valstybės paramos.

Klaipėdos valstybinio muzikinis teatras sulauks 200 tūkst. eurų. Jie skirti Giedriaus Kuprevičiaus operos „Prūsai“ pastatymui, festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ premjerai, „Muzikinio teatro meno inkubatoriui“ ir R. Mačiliūnaitės operos „Į Švyturį“, J. Jurkūno oratorijos „Pamario giesmės“, G. Kuprevičiaus miuziklo „Veronika“ ir operos „Prūsai“, šokio spektaklio „Altorių šešėly“, A. Kučinsko operų trilogija „Bulvinė pasaka“, „Makaronų pasaka“, „Žvaigždžių opera“ sklaidai Lietuvoje.

Anot Kultūros ministerijos pranešimo, skirdama numatytą finansavimą kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson atsižvelgė į nacionalinės programos ekspertų grupės rekomendacijas.

„Šios programos lėšos sudarys galimybę praturtinti teatrų ir koncertinių organizacijų repertuarus naujais pastatymais ir savo kūryba prisidėti prie atkurtos Lietuvos 100-mečiui skirtos kultūrinės programos, – ministeriojos pranešime cituojama L. Ruokytė-Jonsson, – kadangi remiama ir profesionaliojo scenos meno sklaida, naujus kūrinius galės pamatyti labai plati auditorija – ne tik didmiesčių, bet ir regionų gyventojai.“

Profesionaliojo scenos meno įstatymas buvo priimtas beveik prieš pusantrų metų.  Pagal jį parengta Profesionaliojo scenos meno veiklos nacionalinė programa užtikrina atskirą finansavimą nacionaliniams ir valstybiniams teatrams bei koncertinėms įstaigoms.

Kaip svarbiausi programos tikslai minimi aukštos meninės vertės profesionaliojo scenos meno kūrybos rėmimas, siekis skatinti jaunų menininkų įtraukimą tam, kad būtų užtikrinta scenos meno įvairovė, atsinaujinimas ir sklaida tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.


  2018-02-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt