P0

Miestas, Svarbu

Žada imtis ir senamiesčio (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-02-22


Prie daugybės šiais ir kitais metais Klaipėdos miesto savivaldybės suplanuotų atlikti ar jau baigimų gerbūvio darbų bei pradėtų įgyvendinti projektų prisidės dar vienas – uostamiesčio senamiesčio dangų sutvarkymas. Visgi kol senamiestyje taps patogu vaikščioti su aukštakulniais, moterims dar teks apsišarvuoti kantrybe.

Mat kol kas šie darbai –  tik artimiausių metų planuose, tačiau, pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Elidos Mantulovos, gera žinia yra ta, kad atsirado galimybė teikti paraišką Klaipėdos senamiestyje įdiegti Darnaus judumo principus, gaunant iš Europos Sąjungos fondų šiems darbams įgyvendinti apie 2,5 mln. eurų finansavimą.

Pradžioje ketinama pakeisti Žvejų g. pėsčiųjų dalies išsiklaipiusiais granito plokštes naujomis trinkelėmis, Martyno Vainoriaus nuotr.

Nuo ko reiktų pradėti tvarkyti senamiesčio dangas, ketvirtadienį kartu su atsakingais Savivaldybės departamentų atstovais, architektais, urbanistais tarėsi ir paveldosaugininkai, skrupulingai žiūrintys į bet kokius valstybės saugomo objekto pokyčius.

Sutarta, kad pradžioje bus rengiami priešprojektiniai pasiūlymai kvartalui tarp Daržų ir Žvejų gatvių sutvarkyti, o jų pagrindu bus daromas greičiausiai vienas techninis projektas, kurį ketinama įgyvendinti etapais.

“Vien parengti tokį projektą, netgi optimistiškai kalbant, užtruktų apie dvejus metus, nes reikės ir archeologinių tyrimų”, – sakė E. Mantulova.

Kol bus rengiamas techninis projektas, apsispręsta iš miesto ūkio tvarkymui skirtų lėšų pradėti tvarkyti Žvejų gatvės dangas. Čia ketinama pakeisti  išsiklaipiusias šaligatvių granito plokštes naujomis trinkelėmis, pradžioje neliečiant važiuojamosios gatvės dalies.

Pasak valdininkės, senamiestį lanko daug turistų, todėl ir jiems, ir miestiečiams būtina palikti galimybę čia lankytis, o vienu metu uždaryti didžiulį kvartalą būtų ir nelogiška, ir sunkiai įsivaizduojama.

“Kai tik baigsis pašalas, Miesto tvarkymo skyrius pirks Žvejų gatvės dangų sutvarkymo darbus ir juos palengva ims įgyvendinti, o Projektų skyrius rengs techninę užduotį priešprojektiniams pasiūlymams”, – pasiruošimo darbus senamiesčio dangų sutvarkymui komentavo E. Mantulova.

Jos teigimu, Miesto ūkio departamentas savo lėšomis prie europinių pinigų prisidės ir vėliau, tvarkant jau visą minėtąjį kvartalą.


  2018-02-22

  Vienas komentaras apie “Žada imtis ir senamiesčio”

  1. AvatarNojus (IP: 78.56.216.204)

   Būtų smagu ir tų pačių tvarkomų gatvių namų fasadus perdažyti. Kaip žinia, Savivaldybė prisideda, namų administratoriai turi gerokai aktyviau čia judėti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt