P0

Fotoreportažai, Mums rašo

Ateik po šimtmečio skėčiu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-25


Ne paslaptis, jog šie metai mūsų valstybei labai ypatingi – juk ne dažnai pasitaiko proga paminėti valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Nors oficialiai Lietuvos valstybingumo diena minima vasario 16-ąją, šiemet visi metai yra skirti šimtmečio renginiams. Klaipėdoje kaip ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose gausu renginių, akcijų ir iniciatyvų skirtų pagerbti Lietuvos paveldui, žmonėms bei valstybės istorijai. Vieną šimtmečio iniciatyvą galima pamatyti ir K. Donelaičio aikštėje.

Lietuvos trispalvę simbolizuojantys skėčiai kviečia miesto gyventojus bei miesto svečius naujai pažvelgti į gerai pažįstamą K. Donelaičio aikštę. KLAS „Skėčių alėja” – tai Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas” dovana miestui.

„Skėčių alėja” – Klaipėdos miesto centre, K. Donelaičio aikštėje, įrengta alėja tarp medžių. Virš galvos kabantys skėčiai ne tik suteikia ryškumo šiai gan niūriai vietai, bet ir simbolizuoja Lietuvos Respublikos vėliavą.

Pagrindinis projekto tikslas – paminėti Lietuvos  valstybės atkūrimo šimtmetį. Originaliai išnaudodami miesto erdves jaunuoliai siekia didinti miesto bendruomenės pilietinį aktyvumą bei supažindinti miesto gyventojus su KJOA „Apskritasis stalas” veikla bei Britų tarybos ir Politikos tyrimų ir analizės instituto įgyvendinama „Active Citizens” programa, kurios finansinės paramos dėka šią idėją pavyko paversti realybe.

„Galvodami apie artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį nusprendėme, kad mūsų organizacija turėtų padovanoti miestui kažką neįprasto. Kadangi KLAS yra skėtinė organizacija, vienijanti kitas Klaipėdos miesto jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas, pagalvojome, jog Klaipėdoje reikėtų įrengti skėčių alėją. Siedami skėčių alėją su vasario 16-osios švente, pirkome geltonus, žalius bei raudonus skėčius ir kabinome juos kaip Lietuvos vėliavą. Pasirinkome K. Donelaičio aikštę, nes tai yra graži, tačiau miestiečių gan užmiršta vieta. Įrengdami skėčių alėją toje aikštėje, tikimės pritraukti daugiau miesto gyventojų į šią gražią vietą”, – apie skėčių alėją pasakojo idėjos iniciatorius, KLAS vicepirmininkas Edgaras Jefimovas.

Simboliškai „Skėčių alėjos” atidarymo renginys vyko vasario 16-ąją. „Skėčių alėją” atidarė bei sveikinimo žodį tarė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Britų tarybos Lietuvoje atstovė Eglė Mačiulytė ir Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas” pirmininkas Laurynas Gaidelis.

Tačiau renginio metu skambėjo ne tik sveikinimo žodžiai, bet ir eilėraščiai, dainos bei dainuojamoji poezija. Savo kūryba bei talentais dalinosi teatro režisierius Domininkas Malajavas, Klaipėdos valstybinės kolegijos studentė Brigita Razgaitytė, grupė „Poezijos medžiotojai”, Klaipėdos Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Agnė Zabrynaitė bei vietoje ekspromtu susikūrusi KLAS vaikinų grupė.

Renginio metu taip pat buvo surengta viktorina, kurios metu teisingai į klausimus atsakę asmenys buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis, na o labiausiai sušalę dalyviai buvo vaišinami karšta arbata.

„Ši iniciatyva yra skirta ne tik vasario 16-ajai. Jei orai bus palankūs, skėčiai turėtų puošti šią aikštę iki kovo 11-osios. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi KLAS savanorių komanda, kuri ne tik praskaidrino renginio dalyvių nuotaiką, bet ir padovanojo miestui neeilinę dovaną”,- teigė L. Gaidelis.

Jaunuoliai subūrė miesto bendruomenę bei miesto svečius iš kitų Lietuvos miestų bei užsienio ir drauge paminėjo valstybės atkūrimo šimtmetį. KLAS savanoriai tikisi, kad ateityje pavyks įgyvendinti daugiau panašių iniciatyvų.

Agnė Mikniūtė


  2018-02-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt