P0

Uostas ir jūra

Malkų įlankoje – istoriniais vadinamų darbų startas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-27


Antradienį pietinėje Klaipėdos jūrų uosto dalyje esančioje Malkų įlankoje iškilmingai įkasta kapsulė, simbolizuojanti istoriniais vadinamų infrastruktūros plėtros darbų startą.

Anot Uosto direkcijos pranešimo, Malkų įlankos sutvarkymas duos ne tik naują kokybinį šuolį čia veikiančios įmonėms, bet ir ženkliai pagerins ekologinę situaciją ne tik šioje įlankoje, bet ir visoje uosto akvatorijoje.

„Malkų įlanka uoste iki šiol buvo tarsi užmirštas kūdikis, kuris turi didžiulį potencialą užaugti į rimtą žaidėją uoste. Atlikus visus numatytus infrastruktūros darbus pagal parametrus malkų įlanka prisijungs prie viso uosto, čia veikiančioms įmonėms atsiras naujos galimybės“, – pranešime spaudai cituojamas susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Netrukus Malkų įlankoje bus užbaigta įrengti krantosaugos sienutė, jau pradėti užteršto dumblo valymo darbai. Pabaigus krantosaugos sienutę prasidės įlankos gilinimo iki 14,5 m darbai.

„Drąsiai sakau, kad šiandien yra istorinė diena – dedame pagrindą naujam kokybiniam šuoliui čia veikiančioms bendrovėms. Dalis infrastruktūros išvystymo projektų jau yra įgyvendinami, o netrukus startuos ir gilinimo darbai Malkų įlankoje, tai yra dalyje, kur veikia reikšmingos uostui įmonės. Vien Malkų įlankoje veikiančiuose terminaluose ir laivų remonto įmonėje yra sukurta daugiau kaip 2000 gerai apmokamų darbo vietų. Čia pagrindinis siekis yra akvatorijoje turėti 14,5 m gylį, kad būtų galima pilnai pakrauti ir remontuoti “Panamax” tipo laivus“, – cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Anot jo, ypač svarbu, kad Malkų įlankos išvystymas yra ne tik ekonominis sprendimas, bet ir reikšmingas sprendinys gerinant ekologinę situaciją.

„Ši akvatorija, kuri sovietmečiu buvo labai užteršta remontuojant laivus, pagaliau yra valoma. Tai yra svarbus darbas gerinant ekologinę situaciją šioje įlankoje, taip pat ir visoje Kuršių marių akvatorijoje“, – pabrėžia Arvydas Vaitkus.

Gerinant Malkų įlankos infrastruktūrą, kartu yra vykdomas užteršto grunto valymo projektas. Šiuo metu čia yra išvalyta apie 30 000 kub. m užteršto grunto. Iš viso Malkų įlankoje yra numatoma išvalyti apie 246 630 kub. m užteršto grunto.

Įlankos gilinimo ir susijusių aplinkosaugos priemonių įrengimo projektas, kurio vertė – apie 67,8 mln. eurų, susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu yra įtrauktas į ES fondų lėšomis finansuojamų valstybės projektų sąrašą. Šiems darbams numatomos 57 mln. eurų ES sanglaudos fondo investicijos.


  2018-02-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt