P0

Miestas, Svarbu

Šv. Jono bažnyčios dar teks palaukti (3)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-02-27


I. Simonaitytės bibliotekos/AdM archyvo nuotr.

Nors apie Klaipėdos senamiestyje stovėjusios smailiabokštės liuteronų Šv. Jono bažnyčios atstatymą uostamiestyje kalbama jau ne vieneri metai, galimybė ją išvysti senojoje vietoje vis dar skendi pajūrio rūke.

Klaipėdos mero sudarytos tarpžinybinės grupės, besirūpinančios bažnyčios atstatymu, narė, mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė sako, kad šis projektas bus antrasis po Valdovų rūmų Lietuvoje, kai istorinis – kultūrinis objektas atkuriamas nuo pačių pagrindų, laikantis originalių tūrių. “Todėl visi labai atsargiai ir preciziškai žiūri į tą atkūrimą, kad nepadarytume kokių klaidų ir kad nebūtų kokių rezonansų”, – “Atvirai Klaipėdai” sakė J. Simonavičiūtė.

Pasak jos, dabartiniu etapu svarbiausia yra tinkamai paruošti visą būtiną dokumentaciją bažnyčios atstatymo darbams pradėti.

Tam būtina gauti valstybei svarbaus kultūros objekto statusą ir dėl to praėjusią savaitę tarpžinybinės grupės nariai lankėsi pas Vyriausybės kanclerio pavaduotoją D. Matulionį, kuriam pristatė Savivaldybės kartu su bendruomene parengtą galimybių studiją. Bažnyčios steigėja būtų Kultūros ministerija, o jos atstatymą finansuotų liuteronų bendruomenė.

S. Simonavičiūtės teigimu, kalba neina apie bažnyčios atstatymo finansavimą iš Savivaldybės lėšų, kurių esą reikėtų apie 10 mln. eurų. Tuos pinigus turės surasti pati bendruomenė.

Minėta tarpžinybinė grupė antradienį uostamiestyje rinkosi į eilinį posėdį, kuriame paaiškėjo, jog dar būtina ir detaliojo plano korekcija, kadangi senajame plane buvo per mažas užstatymo tankis. Kalbėta ir apie būsimo objekto įveiklinimą, bažnyčios paskirtį ir kitus su bažnyčios atstatymu susijusius techninius dalykus.

Savivaldybės administracija jau yra paskelbusi konkursą priešprojektiniams pasiūlymams atlikti, konkurso rezultatai turėtų paaiškėti iki rugsėjo mėnesio.

Be to, paraleliai dar turės būti atliekami ir archeologiniai tyrimai, tad įvardinti, kada galima tikėtis išvysti uostamiestyje Šv. Jono bažnyčios bokštą, mero pavaduotoja kol kas nesiryžo.


  2018-02-27

  3 komentarai “Šv. Jono bažnyčios dar teks palaukti”

  1. AvatarLinus (IP: 37.84.56.7)

   jei liuteronų bendruomenei užkabinamas originalaus dydžio bažnyčios atstatymo finansavimas, tai kodėl kultūros ministerija yra steigėja? Realiai, tai labai abejoju, kad ši bažnyčia, dar vadinama miesto akcentu, bus atstatyta. Vokiečiai pinigų neskirs, nes Lietuvos pusė prie projekto valstybiniu lygiu visiškai neprisideda. Memellenderiu dėmesys šiam kraštui gęsta , o tai vieni iš tų, kurie dar beldžiasi į vokiečių ministerijų ir Vokietijos prezidento duris.

  2. AvatarPaulius (IP: 188.69.195.234)

   Gumos tempimo profesionalai.

  3. AvatarMantas (IP: 88.119.117.29)

   Tiesiog pikta, gaila ir gėda už tas savivaldybės bestijas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt