Verslas

Užbaigė didžiausią SGD tiekimo sausuma sandorį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-27


Bendrovė LITGAS pranešė, kad didžiausias iki šiol suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimo sausuma sandoris įgyvendintas sėkmingai. Nuo gruodžio vidurio iki vasario 27 dienos „Lietuvos energijos“ įmonių grupei priklausančios LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimas“ pirkėjams patiekė apie 4000 kub. metrų SGD.

Tai atitinka maždaug 2,3 mln. kub. metrų išdujintoje formoje arba apie 27 GWh skaičiuojant energetine išraiška. Tiek gamtinių dujų šildymui ir karštam vandeniui paruošti per metus suvartoja maždaug 1700 būstų.

Šias dujas iš „Klaipėdos naftos“ valdomos SGD paskirstymo stoties į Druskininkus, Lenkiją ir Estiją išvežė beveik 100 specialių autodujovežių.

„Sėkmingai įgyvendintas tokios apimties sandoris mums yra didelis pasiekimas, nes tai yra nauja mūsų grupei tiekimo veikla, kurioje itin svarbu suderinti logistikos grandinę. Tai LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimas“ sugebėjo įgyvendinti, patiekdamos pirkėjams SGD už konkurencingiausias kainas“, – pranešime spaudai cituojamas „Lietuvos energijos“ gamybos ir paslaugų direktorius, LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimo“ valdybų pirmininkas Dominykas Tučkus.

Akcentuojama, kad akumuliuodamos keleto mažesniųjų pirkėjų poreikius, bendrovės galėjo pasiūlyti SGD kur kas palankesnėmis kainomis ir sąlygomis negu šie pirkėjai galėtų gauti SGD pirkdami atskirai.

„Žvelgiant plačiau, mes vos per trejus metus sugebėjome išbandyti ir komercinėje veikloje panaudoti beveik visas Klaipėdos SGD terminalo galimybes. Kitose šalyse tai užtrunka gerokai ilgiau“, – teigia D. Tučkus.

Pernai „Lietuvos dujų tiekimas“ ir LITGAS kartu įgyvendino ir 6 mažos apimties SGD perkrovos iš „Independence“ saugyklos į nedidelius laivus-dujovežius sandorius.


Verslo straipsnių visus kompas

2018-02-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt