Įteisins balsavimą internetu?

Politika

Vyriausybė praneša, jog siekiama paskatinti rinkėjų aktyvumą bei piliečių dalyvavimą valstybės vystymo procesuose, teiks Seimui Balsavimo internetu sistemos sukūrimo ir įgyvendinimo įstatymo projektą.    

Teigiama, kad ypatingas dėmesys bus skiriamas informacinės sistemos saugumui, slaptumui ir patikimumui, todėl numatyti papildomi reikalavimai programinei įrangai. Bus sukurtas informacinės sistemos audito mechanizmas. Rinkimų stebėtojai, auditoriai, visuomenės informavimo priemonių atstovai (priklausomai nuo turimų teisių) galės stebėti balsavimo internetu eigą specialiomis monitoringo priemonėmis.

Numatyta, kad rinkėjas internetu galės balsuoti kelis kartus, tačiau įskaitomas bus tik vėliausiai gautas balsas, o balsas skaičiuojamas tik vieną kartą. Balsavimas internetu rezultatai negalios, jeigu bus nustatyta, kad  pažeistas informacinės sistemos saugumas.

2015 m. „Baltijos tyrimai“ organizuotos apklausos duomenimis 56 proc. Lietuvos gyventojų remia idėją, kad per rinkimus būtų galima balsuoti ir internetu.

Pranešama, kad rinkėjų aktyvumas Lietuvoje yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje. Praėjusiuose Prezidento ir savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvavo 47 proc., o Seimo rinkimuose – 51 proc. rinkėjų. Kitų Europos Sąjungos šalių rinkėjų aktyvumas siekia apie 67 proc.

Manoma, kad balsavimas internetu turėtų ne tik padidinti Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių piliečių aktyvumą, bet ir padėti sutaupyti valstybės biudžeto lėšas. Lietuvoje rinkimų  kaina svyruoja nuo  6 iki 11 mln. eurų.

Įteisinus balsavimą internetu, tokiu būdu būtų jau galima būtų balsuoti 2020 metais spalio 11 d. vyksiančiuose Seimo rinkimuose, sakoma Vyriausybės pranešime.

INFORMACIJA

Estijoje elektroninis balsavimas įteisintas nuo 2005 metų. Prancūzijos piliečiai, kurie gyvena už šalies ribų, nuo 2009 m. internetu renka išeivijos asamblėją. Tokiu būdu vietos savivaldos rinkimai organizuojami  Ontario provincijoje Kanadoje, Naujojo Pietų Velso valstijoje Australijoje, vietos rinkimuose elektroniniu būdu balsuoja Šveicarijos Neuchatel, Ciuricho ir Ženevos kantonų gyventojai. 

1 Comment

  1. pranas

    labai gerai

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Ministerija žada atnaujinti sąlygas antrajam jūrinių vėjo jėgainių parkui

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) pirmadienį paskelbus, kad antrasis konkursas dėl galimybės vystyti vėjo parką Baltijos jūroje neįvyko, Energetikos ministerija ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Renginiai

Antradienį Klaipėdoje

ATVIRAS JAUNIMO CENTRAS (PARYŽIAUS KOMUNOS G. 16A) 12.30 val. Nėščiųjų mankšta. Registracija: https://www.sveikatosbiuras.lt/events/uzsiemimas-nesciuju-manksta/?occurrence=2024-04-16&time=1713270600   13.30 val. Mankšta kūdikiui. Registracija: https://www.sveikatosbiuras.lt/events/uzsiemimas-manksta-kudikiui/?occurrence=2024-04-16&time=1713274200 ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Verslas

Kovą - mažesnės sąskaitos už šildymą

AB „Klaipėdos energija“ skelbia jau paruošusi sąskaitas už kovo mėnesio šildymą, kurių dalis jau pasiekė uostamiesčio ir rajono gyventojus. Šių ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Kultūra

Kviečia į susitikimą su Henriku Vaitiekūnu

Balandžio 18 d., ketvirtadienį, 17.30 val., Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje (Molo g. 60) svečiuosis žurnalistas, ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Sveikata

Universiteto ligoninei talkina tarptautinis ekspertas

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) ieško sprendimų, kaip trumpinti eiles ne tik gydytojų konsultacijoms, bet ir operacijoms. Siekdama maksimaliai išnaudoti operacines ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This