P0

Regionas

Kretingos valdininkui – etikos sargų niuksas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-28


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė, kad Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas ir jo sutuoktinė Zita, Kretingos vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Konstatuota, kad V. Domarkas nepaisė reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. O Zita Domarkienė tinkamai nedeklaravo privačių interesų.

Tiriant nustatyta, jog Z. Domarkienė privalėjo pateikti privačių interesų deklaraciją iki 2017 m. kovo pabaigos, tačiau ji šią pareigą įvykdė tik po pusmečio.

Tyrimo duomenys taip pat rodo, kad Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius 2017 m. vasarį-gruodį derino ir pritarė keliems savivaldybės tarybos sprendimų projektams, kurie buvo susiję su jo sutuoktinės Z.Domarkienės darboviete. Teigiama, kad šiais atvejais Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius privalėjo merui pareikšti nusišalinimą nuo interesų konfliktą keliančių klausimų sprendimo ir šiose procedūrose toliau jokia forma nebedalyvauti.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę minėtojo įstatymo nuostatas, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami arba, priklausomai nuo pažeidimo, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.


  2018-02-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt