P0

Verslas

“Fortum Klaipėda”: atliekos taršos nepadidino

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-01


UAB „Fortum Klaipėda“, valdanti vienintelę šalyje nepavojingų atliekų deginimo jėgainę, pranešė, kad 2017 metais pirmą kartą savo veiklos istorijoje dirbo degindama vien tik atliekas. Iki tol buvo deginamas ir biokuras.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Įmonė pagamino 443 GWh (2016 m. – 406 GWh) šilumos ir 170 GWh (2016 m. – 168GWh) elektros energijos, priėmė sudeginti 278 tūkst. tonų ( 2016 m. – 257 tūkst. tonų) atliekų. Komunalinės atliekos sudarė 72 % (2016 m. 68 proc.) viso atliekų srauto. Kitą dalį sudarė pramoninės atliekos. Pagrindinė komunalinių atliekų tiekėja buvo UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“ (KRATC) (37% visų atliekų). VšĮ „Kauno regiono atliekų tvarkymo centras“ patiekė (13 %), o UAB „Energesman“ (11 %). Didžiausia pramoninių atliekų tiekėja buvo UAB „Ekobazė“ (11 %).

Anot bendrovės pranešimo, „Fortum Klaipėda“ išlaikė nepakitusį vartų mokestį pagal sutartį su KRATC, o parduodamos šilumos kainą sugebėjo sumažinti 14 %

Teigiama, kad nors praėjusiais metais buvo deginamos vien atliekos, įmonės taršos rodikliai išliko nepakitę. Dioksinų ir furanų kiekiai 2017 metais buvo matuojami du kartus – kovo 7 d. ir lapkričio 9 d. Pirmojo matavimo metu dioksinų ir furanų kiekis buvo 0,0042ng/Nm 3 (23 kartus mažesnis nei leistina norma), antrojo – 0,002ng/Nm 3 (50 kartų mažesnis). Kiti taršos rodikliai esą irgi neviršijo leistinų normų. Su kiekvienos dienos taršos rodikliais galima susipažinti www.fortum.lt/gyventojams/siluma/fortum-klaipeda/emisijos.

Lietuvoje, naujausiais 2015 metų duomenimis, sudeginama 12% atliekų, 34% perdirbama, o 55% vis dar keliauja į sąvartynus. Vidutiniškai Europos Sąjungoje 27% atliekų yra deginama, 46% – perdirbama, o 26 % keliauja į sąvartynus.

Pasak pranešime cituojamo UAB „Fortum Klaipėda“ direktoriaus Tomo Eikino, įmonė šiuo metu yra pasiekusi aukščiausius efektyvumo rodiklius.

„Praėjusiais metais mūsų įmonės išlaidos išaugo dėl įvesto mokesčio už CO2 , tačiau dėl padidėjusių pardavimų, kuriuos lėmė didesnė konkurencija, mes sugebėjome ne tik nedidinti šilumos kainos, bet atvirkščiai ją sumažinome 14 %. Be to, klaipėdiečiams nepasikeitė ir atliekų tvarkymo išlaidos, nors daugeliui Lietuvos gyventojų jos augo dėl padidėjusio sąvartynų mokesčio“,- teigia Tomas Eikinas.


2018-03-01

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt