P0

Verslas

Klaipėdoje – dar daugiau dviračių?

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-03-01


Dėl pakankamai išvystyto dviračių takų tinklo bei neblogos infrastruktūros uostamiestis neretai pavadinamas dviratininkų miestu, nors kokio Amsterdamo gyventojai dėl to labai nustebtų.

Vykti kad ir į darbą šia ekologiška transporto priemone pas mus vis dar nėra populiaru ir vargu ar tai daryti paskatins dar vienas “žaidėjas”, jau prieš porą metų įkėlęs koją į Klaipėdą, o šį sezoną norintis plėsti dviračių mainų (nuomos) paslaugą.

Dropbyke “Facebook” nuotr.

Kalba eina apie visame pasaulyje populiarią dviračių mainų sistemą “Dropbyke”.

Jų atstovai trečiadienį miesto vadovams bandė įrodyti, kad šios jau uostamiestyje prie privačių objektų (viešbučių, restoranų) veikiančios paslaugos nepakanka ir kad jų noras plėstis bei sudaryti konkurenciją kitai pernai mieste startavusiai ir panašią paslaugą teikiančiai “CityBee” sistemai būtų visiems naudingas.

Kad konkurencija yra gerai, mano ir susitikime dalyvavęs vicemeras Artūras Šulcas. “Vartotojui nuo to tik geriau, juoba kad miestui tai nieko nekainuos”, – sakė jis.

Vicemero nuomone, Dropbyke” paslauga galbūt būtų pranašesnė tuo, kad, pasiėmus dviratį, jo nebūtina pristatyti į konkrečią vietą, kaip “CityBee” atveju, o jį galima palikti bet kur, kur patogu pačiam klientui.

Kaip ir bet kuri kita mainų sistema, ji veikia per į mobilųjį telefoną atsisiųstą specialią programėlę ir yra “matoma” GSM ryšio pagalba.

A. Šulcas samprotavo, jog “Dropbyke” sistema galėtų būti naudinga, pvz., į miestą su automobiliu atvykusiems žmonėms, kai, automobilį palikus saugojimo aikštelėje, po miestą važinėjamasi su išsinuomotu dviračiu.

“Dropbyke” jau bandė įsitvirtinti uostamiestyje, tačiau prieš porą metų jų atstovų netenkino per griežtos Savivaldybės tokiai paslaugai taikytos taisyklės. Jos, vicemero teigimu, jau yra pakoreguotos ir supaprastintos.

Ar jos dabar tenkins šio verslo atstovus – parodys nors ir lėtai, bet vis tiek nenumaldomai artėjantis šiltasis sezonas.

 

 


2018-03-01

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt