P0

Mums rašo

Sumokėjom už nepriklausomą turinį, o mums žada cenzūruotą versiją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-01


Ketvirtadienį Klaipėdos miesto savivaldybėje seniūnaičiams pristatant “Mėlynojo proveržio” strategiją vienas klausytojų pastebėjo svarbų aspektą – konsultacinė bendrovė “Ernst & Young Baltic” nesenai pristatė visiems strategijos gairių kūrimo dalyviams* parengtą veiksmų planą, kuriame, kaip paminėjo Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros direktorius Simas Simanauskas, yra pateiktos net 132 priemonės numatytiems strategijoje tikslams pasiekti. Bet kodėl visuomenei nėra pasiekiamas šis priemonių plano turinys?

Juk bendrovei “Ernst & Young Baltic” savivalda iš miestiečių lėšų skyrė visą už šį darbą numatytą biudžete 195 000 EUR** sumą. Kaip patikino prieš kelias dienas kitai interesantų grupei analogišką “Mėlynojo proveržio” pristatymą dariusi uostui atstovavusi Klaipėdos uosto Ekonomikos ir strateginio planavimo skyrius viršininkė Audinga Jokūbauskienė, visi kiti strategijos kūrime dalyvavusių grupių atstovai šį darbą vykdė bendruomeniniais pagrindais, t.y. nemokamai.

Taigi, jei miestiečiai sumokėjo bendrovei “Ernst & Young Baltic” pinigus už atliktą strategijos bei priemonių plano parengimą, kodėl miestiečiai negali susipažinti su rezultatu iki tol, kol tą rezultatą “suvirškins” pagal savo poreikius stambiojo verslo ir savivaldos atstovai? Mes turime teisę susipažinti su nepriklausomos audito bendrovės pateikta veiksmų plano versija, kad galėtume ją palyginti su šių metų balandžio mėnesį planuojama visuomenei pristatyti jau koreguota. Mes privalome susipažinti “Ernst & Young Baltic” priemonių planu, kad galėtume pateikti info@klaipeda.lt savo siūlymus. Turime juk mes kažkaip pateisinti šio pristatymo pradžioje nuskambėjusį pranešėjų pastebėjimą, kad šio “Mėlynojo proveržio” strategijos kūrime dalyvavo ir miestiečiai.

Kreipiausi į Klaipėdos miesto seniūnaičius, kad pateiktų oficialų prašymą savivaldybės administracijai dėl “Ernst & Young Baltic” nekoreguotos priemonių plano versijos pristatymo www.klaipeda.lt

Neabejoju, kad nekoreguotas planas bus pristatytas ir skatinu visus klaipėdiečius, susipažinusius su juo, spėti pateikti savo siūlymus info@klaipeda.lt iki 2018 balandžio mėnesio, kada mums bus pateikta koreguota versija.

Ir dar. Neužmirškite palyginti abi versijas. Gali būti įdomu 🙂

Jei savivaldybės administracijai kiltų abejonių dėl šio prašymo įvykdymo, noriu priminti, kad 2018 metų savivaldos biudžete numatyti 156 tūkst. EUR panašios informacijos viešinimui***.

* VšĮ Klaipėdos universitetas, UAB Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė, Klaipėdos pramonininkų asociacija, Klaipėdos pramonės, prekybos ir amatų rūmai, Klaipėdos miesto savivaldybė.

** iš Klaipėdos miesto savivaldybės 2018-2020 m. strateginio veiklos plano SMULKIOJO IR VIDUTINIO VERSLO PLĖTROS PROGRAMOS (NR. 04): Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos parengimas – 150 000 EUR 2017 metais, dar 45 000 numatyta 2018 metų biudžete.

*** iš Klaipėdos miesto savivaldybės 2018-2020m. strateginio veiklos plano VALDYMO PROGRAMOS (NR. 03): Viešųjų ryšių plėtojimas (gyventojų apklausos, nuomonių tyrimai, informacijos sklaida žiniasklaidos priemonėse, savivaldybės skelbimų publikavimas, rinkodaros ir reprezentacinių priemonių vykdymas ir kt.) – 156 600 EUR.

Renaldas Kulikauskas, Senamiesčio (Muzikos centro seniūnaitijos) seniūnaitis


  2018-03-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt