P0

Sveikata

Klaipėdoje darbą pradeda priklausomybių konsultantai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-02


Klaipėdoje nuo kovo mėnesio pradėjo veikti Priklausomybių konsultaciniai punktai. Į juos gali kreiptis visi Klaipėdos miesto ir rajono gyventojai, kurie patys ar kurių šeimos nariai kenčia dėl priklausomybės nuo psichoaktyviųjų medžiagų (pirmiausia – alkoholio, narkotikų) ar elgesio (bihevioristinių) priklausomybių.

Vienas iš priklausomybių konsultavimo punktų įsikūręs šalia Psichikos sveikatos centro, Palmiros Mart nutor.

Pranešama, kad bendruomeninis konsultacinis punktas nuo, pavyzdžiui, Priklausomybių ligų centro skiriasi tuo, kad į jį atvykti pasikalbėti nereikia jokio gydytojo siuntimo, laikomasi anonimiškumo ir konfidencialumo, tai yra, nebus fiksuojami jokie besikreipiančiojo asmens duomenys.

Konsultaciniuose punktuose dirba konsultantai, parengti pagal  Europos valstybių akredituotų agentūrų mokslinę metodiką. Jie padės atpažinti priklausomybės problemas ne tik patiems vartojantiems, bet ir jų artimiesiems, motyvuos kreiptis dėl gydymo, palaikys sveikstančiuosius.

Punktų steigimą pagal projektą „Priklausomybių konsultanto modelio, veikiančio užsienio šalyse, diegimas 9 Lietuvos savivaldybėse“ (tarp jų ir Klaipėdoje) remia Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

Punktai įsikūrę:

 • Galinio pylimo 3 ( pastatas šalia Psichikos sveikatos centro, užimtumo kab.). Dirba pirmadieniais, antradieniais, ketvirtadieniais  – 17.30 – 19.30 val.; penktadieniais – 16.30 – 18.30 val. Prieš apsilankymą punkto darbuotojai prašo paskambinti tel.  8 682 18311 (Nijolė), 8 657 44534 (Renata).
 • Taikos pr. 76 (Visuomenės sveikatos biuras, III aukštas), dirba trečiadieniais, ketvirtadieniais – 11.30 – 13.30 val. Prieš apsilankymą punkto darbuotojai prašo paskambinti tel.  8 685 35426 (Rimvydas).

 

 

 


  2018-03-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt