Sveikata

Klaipėdoje darbą pradeda priklausomybių konsultantai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-02


Klaipėdoje nuo kovo mėnesio pradėjo veikti Priklausomybių konsultaciniai punktai. Į juos gali kreiptis visi Klaipėdos miesto ir rajono gyventojai, kurie patys ar kurių šeimos nariai kenčia dėl priklausomybės nuo psichoaktyviųjų medžiagų (pirmiausia – alkoholio, narkotikų) ar elgesio (bihevioristinių) priklausomybių.

Vienas iš priklausomybių konsultavimo punktų įsikūręs šalia Psichikos sveikatos centro, Palmiros Mart nutor.

Pranešama, kad bendruomeninis konsultacinis punktas nuo, pavyzdžiui, Priklausomybių ligų centro skiriasi tuo, kad į jį atvykti pasikalbėti nereikia jokio gydytojo siuntimo, laikomasi anonimiškumo ir konfidencialumo, tai yra, nebus fiksuojami jokie besikreipiančiojo asmens duomenys.

Konsultaciniuose punktuose dirba konsultantai, parengti pagal  Europos valstybių akredituotų agentūrų mokslinę metodiką. Jie padės atpažinti priklausomybės problemas ne tik patiems vartojantiems, bet ir jų artimiesiems, motyvuos kreiptis dėl gydymo, palaikys sveikstančiuosius.

Punktų steigimą pagal projektą „Priklausomybių konsultanto modelio, veikiančio užsienio šalyse, diegimas 9 Lietuvos savivaldybėse“ (tarp jų ir Klaipėdoje) remia Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

Punktai įsikūrę:


  • Galinio pylimo 3 ( pastatas šalia Psichikos sveikatos centro, užimtumo kab.). Dirba pirmadieniais, antradieniais, ketvirtadieniais  – 17.30 – 19.30 val.; penktadieniais – 16.30 – 18.30 val. Prieš apsilankymą punkto darbuotojai prašo paskambinti tel.  8 682 18311 (Nijolė), 8 657 44534 (Renata).
  • Taikos pr. 76 (Visuomenės sveikatos biuras, III aukštas), dirba trečiadieniais, ketvirtadieniais – 11.30 – 13.30 val. Prieš apsilankymą punkto darbuotojai prašo paskambinti tel.  8 685 35426 (Rimvydas).

 

 

 


[recaptcha]

2018-03-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

 

 

class="first" src="" alt="" style="width: 800px"/>