P0

Fotoreportažai, Švietimas

„Studijų regatoje“ – rekordinis moksleivių skaičius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-02


Turbūt visi Klaipėdos miesto ir regiono moksleiviai kovo 2-ąją buvo pasižymėję raudona spalva, nes tą dieną vyko „Studijų regata 2018“.

Jau trečius metus iš eilės visos Klaipėdos miesto aukštosios ir profesinės mokyklos drauge su Klaipėdos miesto savivaldybe surengė studijų parodą, kurios metu būsimieji studentai sužinojo apie studijas ir priėmimo į jas galimybes uostamiestyje.

KU praneša, kad šiemet renginys vyko LCC tarptautiniame universitete, Michaelsono centre, kur apsilankė rekordinis skaičius būsimų studentų. Prie aukštųjų mokyklų stendų moksleiviai turėjo galimybę pabendrauti su studentais, iš pirmų lūpų sužinoti apie studentišką gyvenimą.

Švietimo vidus

Organizatorių nuotr.

„Rinkis Klaipėdą!“ – toks buvo renginio šūkis, ne kartą įvairiais aspektais kartotas renginio pranešėjų.

„Studijų regatos“ globėjas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sveikindamas  susirinkusiuosius linkėjo kiekvienam atrasti savąjį kelią, akcentavęs, kad Klaipėda yra geriausias miestas gyventi ir studijuoti, tai rodo ne tik panašių renginių gausa, bet ir Klaipėdos miesto savivaldybės stipendijos, skirtos talentingiausiems uostamiesčio studentams. Šiemet savivaldybė stipendijoms skyrė 25 tūkst. eurų.

Geriausias miestas gyventi ir studijuoti

Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros (KEPA) direktorius Simas Simanauskas atvirai prisipažino, kad nei studijos Didžiojoje Britanijoje, nei darbas Vilniuje jam nesuteikė tokio džiaugsmo, kaip grįžimas gyventi ir dirbti į gimtąją Klaipėdą.

Gerai žinomas Lietuvoje kelionių organizatorius ir verslininkas Rimvydas Širvinskas-Makalius po pranešimo apie savo asmeninius gyvenimo pasirinkimus pasidžiaugė, kad mieste būsimiems studentams organizuojami tokie renginiai, o iš  uostamiesčio kilęs aktorius Giedrius Savickas prisipažino, kad Klaipėda jam yra geriausias miestas.

Baigęs „Baltijos“ gimnaziją, užaugęs Debreceno gatvėje, jis ir šiandien, grįžęs į Klaipėdą, ėjo pažvejoti stintų. „Noriu jus patikinti, kad paprasti dalykai gali suteikti daugiau džiaugsmo, nei įtemptas kažko siekimas, kopimas į viršūnę. Žinokit, iš apačios viskas geriau matyti, ten nepučia vėjai ir stumdytis nereikia su tais, kurie yra viršuje“, – juokavo aktorius.

Kavinės prie jūros „Ateik ateik“ steigėjai Rimvydas Uselis ir Guoda Steigvilaitė bei „Max Coffee“ kavinių tinklo įkūrėja Renata Statkevičienė pasakojo, kad verslas yra kūryba. „Jūs turbūt neįsivaizduojate, kiek Klaipėdoje yra galimybių ir erdvių kurti. Žinoma, reikės įveikti nemažai kliūčių, tačiau pasiekus tikslą būna labai gera“, – būsimiems studentams pasakojo verslininkai.

Programavimo akademijos „Code Academy“ atstovai paminėjo, kad Klaipėda šiandien informacinių technologijų sektoriuje užima aukštas pozicijas. Uostamiestyje besikuriančios įmonės daugiausia dirba su užsienio rinka, tačiau vis dar trūksta informacinių technologijų specialistų, programuotojų. Todėl „Code Academy“ kvietė jaunimą rinktis informacines technologijas ir gyvenant Klaipėdoje dirbti visam pasauliui.

Renginio vedėjas Remigijus Žiogas papasakojo savo asmeninę istoriją ir įvardijo žengtus žingsnius, ką reikia keisti, norint judėti į priekį. „Dažnai žmonės kasdienėje rutinoje pamiršta, dėl ko daro tam tikrus dalykus, koks yra jų tikslas. Štai aš gimiau Klaipėdoje ir, nors vėliau augau Naujojoje Akmenėje, po dvidešimties metų grįžau į miestą, kuriame yra mano širdis“.

INFORMACIJA

„Studijų regatą“ organizavo: Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos universitetas, LCC tarptautinis universitetas, Klaipėdos valstybinė kolegija, Lietuvos verslo kolegija, Socialinių mokslų kolegija, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Lietuvos moksleivių sąjunga, Klaipėdos miesto akademinių reikalų taryba Klaipėdos technologijų mokymo centras, Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla, Klaipėdos turizmo mokykla, Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla, Klaipėdos laivininkų mokykla, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“.


  2018-03-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt