P0

Fotoreportažai, Miestas

Klaipėdos “Kaziukas” – itin gausus

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-03-03


Nuo spąstų kiaunėms ir šeškams iki vardinių degtukų. Nuo vytintos bebro uodegos iki rytietiškų saldumynų ir ispaniškų mandarinų. Visko galima rasti šeštadienį Klaipėdos senamiestyje prasidėjusioje Kaziuko mugėje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Beveik iki pat Jono kalnelio turgaus gatve išsidėstę prekeiviai, tarp kurių šiemet nemažai ir kaimynų latvių, savo gaminius pardavinės ir sekmadienį.

Nors mugę organizuojanti Klaipėdos krašto Kazimierų bendrija skelbė, kad joje “gali dalyvauti tik tautodailininkai, amatininkai, liaudies meistrai, ūkininkai, tautinio ir kulinarinio paveldo atstovai, prekiaujantys rankų darbo gaminiais, nemasinės gamybos amatininkų dirbiniais, dailiųjų amatų gaminiais, maisto produktais, tautodailės gaminiais”, nors ir nedaug, tačiau kiniško kičo bei masinės gamybos produktų pardavinėtojų mugėje visgi buvo.

Verbų kainos šiemet – nuo 4 iki 8 eurų. Mažųjų gamintojų alaus litras – 3 eurai. Rūkytos avienos dešros kilogramas – 12 Eur, rūkyto elnienos kumpio – 40 eurų. 100 gramų įvairiausiais prieskoniais įdarytų alyvuogių – 1,7 Eur, medaus keksas – 3 eurai, medinis arkliukas – 50 eurų ir t.t.

Prekybininkai priklausomai nuo užimamos vietos už dvi dienas prekybos turėjo sumokėti nuo 20 iki 80 eurų siekiančią rinkliavą. 50 proc. lengvata taikyta savo gaminiais prekiaujantiems neįgaliųjų organizacijų nariams, neįgaliems asmenims, turintiems tautodalininkų pažymėjimus, ir meno mokyklų moksleiviams ir studentams.

ISTORIJA

Kaziuko mugės ištakos siekia XVII a. pradžią, kai Vilniaus katedroje imti rengti šv. Kazimiero atlaidai, o neatskiriama atlaidų dalimi visada buvo taip vadinamas „kermošius“ (nuo vokiško kirchmesse), po bažnytinių iškilmių vykstanti prekyba ir pasilinksminimai. 1827 m. Vilniaus pirkliai išsirūpino privilegiją rengti didesnį, kelias dienas vykstantį, prekymetį, taip vadinamą „jomarką“ (nuo vokiško jahrmarkt ir rusiško jarmarka). Teigiama, kad tai jau buvo tikrosios Kaziuko mugės pradžia.


  2018-03-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt