P0

Miestas

Kovą į delfinariumą kviečiami senjorai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-03


Nors už lango – dar speigas ir pusnys, Jūrų muziejuje – jau pavasariškos nuotaikos. Jau nuo šio savaitgalio visą kovą senjorai laukiami delfinų pasirodymuose už simbolinę kainą – bilietas jiems kainuos tik 2 Eur, praneša Jūrų muziejus – delfinariumas.

Jūrų muziejaus- delfinariumo nuotr.

Pranešama, kad dabar delfinariume gyvena 16 Juodosios jūros afalinų ir penki kaliforniniai jūrų liūtai. Vyriausieji iš delfinų yra Argas ir Glorija – jie jau įžengę gerokai į ketvirtą dešimtį. O jauniausiajam – Glorijos jaunikliui – vos pusmetis. Pasak trenerio Mindaugo Lukošiaus, jis tikras nenuorama ir išdykėlis: nieko neklauso, taškosi, stumdosi ir iš visų viską atima.

“Oficialaus vardo jis dar neturi, kol kas vadinam jauniklį kaip ir jo brolį – Vėju, tik pridedam skaičiuką 2”, – sako treneris.

Tiek trenerių, tiek gyvūnų darbo diena yra labai įtempta. Šaltuoju metų laiku itin daug dėmesio skiriama delfinų terapijai, todėl per dieną rengiami net trys tokie užsiėmimai, su delfinais padraugauja devyni vaikai.

“Ir delfinai, ir treneriai turi būti sportiški, – pasakoja jau penkiolika metų delfinariume dirbantis Mindaugas. – Todėl per dieną rengiamos net keturios treniruotės. O treneriai sportuoja dar papildomai – turim galimybes ir delfinariume, lankomės sporto klubuose, stengiamės teisingai maitintis”.

Ypatingas dėmesys skiriamas delfinų savijautai ir sveikatai. Kad būtų galima paimti kraujo ar iškvėpto oro tyrimams, jie turi suprasti ir vykdyti reikiamas trenerių komandas, todėl kartą per dieną rengiama ir medicininė treniruotė.

Jūrų muziejaus- delfinariumo nuotr.

Delfinariumas kol kas dar gyvena žiemos režimu – dirbama tik tris dienas per savaitę – penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, tačiau nuo Velykų delfinus lankyti jau bus galima kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį ir antradienį.

Delfinų ir jūrų liūtų pasirodymai vyksta 12.00 ir 15.00 val.

Po prieš keletą metų užbaigtos rekonstrukcijos praturtėjęs Delfinų terapijos centru ir patogiais gyvenamaisiais baseinais, delfinariumas žiemos savaitgaliais priima apie tūkstantį lankytojų.


  2018-03-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt