P0

Kultūra

“Judesio erdvė” ruošiasi į gastroles

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-05


Klaipėdiečių šokio teatras “Judesio erdvė”, pristatęs  interaktyvų šokio ir judesio spektaklį, skirtą 6-18 mėnesių kūdikiams bei jų tėveliams “Debesų gaudyklė”, pavasarį suplanavo gastroles po Lietuvą.

Spektaklyje pasakojama istorija nuo gyvybės užsimezgimo iki pat jos gimimo, nuo įsčiose girdimų ir jaučiamų besilaukiančios mamos lopšinių, dainuojamų savo dar negimusiam kūdikiui, prisilietimų, maudynių prieš miegą, tėčio sekamų pasakų iki pat pirmųjų kūdikio judesių, lytėjimo, pažinimo, žaidimo ir buvimo.

Pagrindinė spektaklio idėja – sukurti švelnumo ir saugumo pripildytą erdvę, kurioje kūdikiams galima būti taip, kaip norisi, kur stimuliuojama klausa, rega ir lytėjimas.

Spektaklis kurtas remiantis Dalijos Acin Thelander (lenkų choreografės, kuriančios šokio spektaklius kūdikiams) surinkta metodine medžiaga.

“Spektaklio muzika bei kuriami garsai grąžina kūdikį į patirtį mamos pilve. Dar būdamas motinos gimdoje kūdikis geba išskirti garsus. Jis girdi tėvų balsus, muziką, pasakojimus, kuriuos mama skaito garsiai, ir panašiai. Dar daugiau, kūdikis renkasi klausytis tų dainų ir eilių, kurias jis girdėjo dar prieš gimdamas, mamos pilve. Kurdami spektaklį taip pat rėmėmės ir tuo, jog judėjimas yra natūrali kūdikių būsena, jie taip pažįsta pasaulį, todėl į šalia judantį žmogų mažieji reaguoja ypatingai. Matomos spalvos aplinkoje sukelia tam tikras emocijas, įvairių paviršių lietimas siunčia nervinius impulsus, šokėjai-aktoriai atkartoja kūdikių judesius – visa tai skatina kūdikių fizinę ir emocinę raidą. Tam svarbi saugi erdvė, kurioje kūdikiai gali jaustis laisvai ir nevaržomai. Būtent tai ir siekiame sukurti “Debesų gaudyklėje”, – teigia spektaklio režisierė, šokio teatro “Judesio Erdvė” vadovė ir choreografė Laura Geraščenko.

Kultūros straipsnių vidus

Jos vadovaujamas teatras rengia pasirodymus balandžio 4 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre, balandžio 11 d. – – Šiaulių dramos teatre, balandžio 21 d. – Žemaitės dramos teatre ir gegužės 15 d. Vilniaus “Menų spaustuvėje” .

Tarp gastrolinių pasirodymų teatras grįš ir į Klaipėdą – Dramos teatre pasirodymas suplanuotas balandžio 13 dieną.


  2018-03-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt