P0

Kultūra

Klaipėdoje užgimė FiloCafé 

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-05


Neseniai uostamiestyje įsikūrusi jaunimo asociacija „Mediėdros“, kurios tikslas ir siekis yra kurti inovatyvius kultūrinių industrijų projektus Klaipėdos miestui, pristato pirmą savo projektą FiloCafé – filosofinių diskusijų/pokalbių klubą.

Kiekvieno FiloCafé susitikimo metu dalyvaus kviestinis vakaro svečias, kuris turi kompetencijos kalbėti mūsų vakaro tema.

Šį ketvirtadienį, kovo 8 dieną, 17.30 valandą „Terminale – kavos studijoje“ (Kurpių g. 7) apie integraciją ir jos pasireiškimo formas socialiniais bei kultūriniais aspektais, kelių kultūrų sintezę, kitataučių įnašą į Lietuvos visuomenės politinį ir kultūrinį gyvenimą bei kitomis asmeninėmis patirtimis ir įžvalgomis bus kalbamasi su meno galerijos „Baroti“ savininkais Andželika ir Isroildžon Baroti.

“Filosofijoje integracijos sąvoka nusako atskirų dalių sujungimą į vieną sistemą, taip apibrėždama santykius tarp tų dalių ir jų funkcijos. Tačiau įsilieti į kitą terpę, ypač kultūrinę, nėra taip paprasta. Šiomis dienomis sparčiai vykstant globalizacijos procesui susiduriame su opiomis politinėmis ir kultūrinėmis problemomis. Tautoms istoriškai turėjusioms palankesnę politinę praeitį ir palankią geopolitinę dabartį, negresia kultūrinio identiteto praradimas. Svetimoje kultūrinėje aplinkoje individui tenka ne tik integruotis ir prisitaikyti prie naujos aplinkos, bet ir išsaugoti bei puoselėtį savitą, o neretai ir nykstantį, gimtosios šalies kultūrinį identitetą. Ši nelengva užduotis tenka ir jį supančiam sociumui: suprasti ir atrasti. Ar integracija neskurdina savitumo? Kaip migracija keičia asmens tapatybę? Ar ji keičia ir patį žmogų? Ką reiškia pritapti ir kurti svetimoje kultūrinėje aplinkoje? Kokie yra multikultūrinės šeimos iššūkiai?” – apie būsimą ketvirtadienio pokalbį rašo renginio, pavadinto  „Ar integracija neskurdina savitumo?”, organizatoriai.

FiloCafé – filosofinių diskusijų/pokalbių klubas, kuriame dalyvaus Klaipėdos miesto akademinės bendruomenės nariai, mokslininkai, įvairūs menininkai bei kultūros atstovai ir, žinoma, visi mąstyti bei diskutuoti mėgstantys miestiečiai. Šio projekto tikslas – surinkti kuo įvairesnius žmones į vieną vietą ir paskatinti juos dalintis savo mintimis bei idėjomis, taip parodant, kad filosofija guli ne tik vadovėliuose bet ir kiekvieno mūsų galvose”, – teigia asociacijos „Mediėdros“ prezidentė Andželika Rimkuvienė.

Pasak jos, asociacija tikisi į savo veiklą įtraukti ir jaunuosius menininkus, kūrėjus, mąstytojus.


  2018-03-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt