Politikų tribūna

Viačeslavas Titovas prašo paleisti Lietuvos radijo ir televizijos komisiją (5)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-06


Klaipėdos miesto Tarybos narys Viačeslavas Titovas antradienį išplatino savo kreipimąsi į Seimo pirmininką, Seimo narius ir Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininką Edmundą Vaitiekūną.

Jį dar pasirašė  “Vitės“ bendruomenės  valdybos narė Ela Andrejeva, Slavų fondo „MILOSERDIE“ Klaipėdos skyrius pirmininkė Valentina Panina, „Blokadnik 900“ pirmininkė Margarita Volkova, Antihitlerinės koalicijos karo veteranų Klaipėdos miesto pirmininko pavaduotojas Ivan Kika, Klaipėdos miesto kariškių pensininkų draugijos pirmininkas Albert Sherstnev,  Klaipėdos buvusių fašistinių koncetracinių stovyklų kalinių bendrijos „UZNIK“ pirmininkas Jefim Voronin.

Pateikiame kreipimosi tekstą:

Gerbiamas Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininke, gerbiami seimo nariai!

Jubiliejiniais Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio metais kreipiuosi į Jus sunerimęs ir pasipiktinęs dėl antikonstitucinių tele- ir radijo transliavimo Komisijos veiksmų. Ši Komisija dėl prasimanytų priežasčių pažeidžia Lietuvos gyventojų konstitucines teises laisvai gauti ir skleisti informaciją.


Lietuvos Konstitucijos 25 straipsnis skelbia: Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas. Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai. Laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija. Pilietis turi teisę įstatymo nustatyta tvarka gauti valstybės įstaigų turimą informaciją apie jį.

Ir todėl atskirų žmonių nuomonių pateikimas televizijos kanale „RTR Planeta“ ir kituose kanaluose negali būti konstituciškai apribojamas.

Komisijos draudimą transliuoti kanalus rusų kalba vertinu kaip nedraugišką ir neleistiną aktą Lietuvos gyventojų atžvilgiu. Lietuvos gyventojai ne maži vaikai, todėl turi teisę patys spręsti, ką jiems žiūrėti. Lietuvos piliečiai turi teisę susipažinti su įvairiais požiūriais ir savarankiškai spręsti kur tiesa ar melas. Be to, šiandieninės technologijos leidžia apeiti šiuos niekinius Komisijos sprendimus ir žiūrėti laidas per palydovą arba internete. Tačiau diskriminacinis sprendimas skaudžiausiai paliečia labiausiai pažeidžiamą visuomenės sluoksnį – mūsų pensininkus, kurie dėl finansinių sunkumų ar kitų priežasčių kol kas neturi galimybių šiomis technologijomis pasinaudoti.

 Todėl tenka pareikšti nepasitikėjimą Komisijos veikla ir pareikalauti atšaukti antikonstitucinį sprendimą dėl kanalų rusų kalba transliavimo uždraudimo Lietuvos teritorijoje, o taip pat paleisti šią Komisiją ir suformuoti naują iš Lietuvos Konstituciją gerbiančių žmonių.”


[recaptcha]

2018-03-06

5 komentarai apie “Viačeslavas Titovas prašo paleisti Lietuvos radijo ir televizijos komisiją”

  1. Kas skaitys Vincą Mykolaitį Putiną,
    Kai Vladas Putinas šneka rusiškai.
    Ar sugrįš į gimtinę Vincas Trumpa,
    Kai Donaldas Trumpa jau nekalba lietuviškai…

  2. Visiškai pritariu V.Titovui ir jo bendraminčiams dėl kreipimosi. Dabar tik girdim “saviškių” sapaliones “rusai puola”, “RTR Planeta” nors pasakytų kada? Gal neteisybę sakė Vladimiras Volfovičius Žerenovskis, kad Rusijai reikia Felikso Edmundovičiaus Dzeržinskio? Mums galimai užtektų ir vieno šlubo vokiečio, o gal dėl viso pikto ir mums nepamaišytų Feliksas Edmundovičius, nes “mūsų” valstybėje iki pamatų įsikerojo teisinis nihilizmas. Teisėjai, anstoliai ir visa šutvė dirba ne žmonėms, o valstybei arba sau. Prezidentė galimai įsidarbinusi antraeilėse TV savireklamos agentūroje ir t.t. Mano tel. 8 662 33770.

  3. Labai pritariu p.Titovui.Tokia cedzūra ir draudimai tiesiog pažeminimas Lietuvos Tautai.Pažeidžiant LR Konstitucijos straipsnius.Kur sakoma, kad visi turime teisę į laisvą žodį ir į informacijos gavimą.Šiuolaikinė LR žiniasklaida priklauso valdžiagyviams. Jie puikiai tą žino ir puikiai naudojasi.Įsigilinus tikrai pastebimas nuoseklus ir apgalvotas visuomenės bukinimas.Mano nuomone Rusijos TV kanalų draudimas yra šio vykdomo proceso dalis.Juk žinome kad didžioji Lietuvos dalis gyvena skaičiuodama centus, neturi galimybės nusipirkti kompiuterį(kur prieinama visa norima informacija..)ir sau gali leisti tik radijo klausymą ar televizoriaus žiūrėjimą.Štai ir žiūrėsit tai, ką kai kas nori kad matytumėte.Ružavo dangaus ir makaronų ant ausų bus daug daugiau.Tuo pačiu, tokiais draudimais siunčiamas signalas visiems kad va, valdžia yra visagalė ir kad bus taip kaip ji pasakys.Ji o ne Tauta.

  4. Oooo kokios saunios debilu naujienos. Dar apie mineda idekit kaip i politika eis. Labai laukiam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

 

 

class="first" src="" alt="" style="width: 800px"/>