P0

Uostas ir jūra

Auga “Klaipėdos naftos” krova

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-07


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ (KN) pranešė, kad savo terminaluose Klaipėdoje ir Subačiuje vasarį perkrovė 18,4 proc. daugiau krovinių nei pernai tuo pačiu metu, o skaičiuojant nuo metų pradžios krova ūgtelėjo 21,5 proc.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Iš viso į talpyklas per praėjusį mėnesį perpilta 664 tūkst. tonų naftos produktų – 18,4 proc. daugiau lyginant su praėjusių metų vasariu (561 tūkst. tonų).

Skaičiuojant nuo metų pradžios krova siekia 1,44 mln. tonų naftos produktų (per pirmus du 2017 m. mėnesius buvo perpilta nepilnai 1,2 mln. tonų).

Pažymima, kad praėjusių metų pradžioje krova buvo menkesnė dėl ženkliai sumažėjusio naftos produktų srauto iš Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklų.

Uosto vidus kompas

„Šiemet Baltarusijos gamyklos veikia stabiliai, todėl per pirmuosius du šių metų mėnesius stebime dėsningą krovos augimą bei teigiamas tendencijas, susijusias su išaugusiais mazuto tranzito srautais“, – bendrovės pranešime cituojams Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.

Preliminariai bendrovė Subačiaus ir Klaipėdos naftos terminaluose per šiuos metus jau uždirbo 7,8 mln. eurų, kai pernai – 5,4 mln. eurų. Bendros bendrovės preliminarios pirmų dvejų šių metų mėnesių pajamos sudaro 19,8 mln. eurų ir yra 7% didesnės nei atitinkamu laikotarpiu pernai.

Pasak M. Jusiaus, nors, vertinant bendrai, pirmieji du šių metų mėnesiai – rezultatyvūs, tačiau dėl globalios naftos produktų rinkos neapibrėžtumo bei aštrios konkurencijos su kitais Baltijos šalių ir Ukrainos terminalais išlaikyti aukštą naftos terminalo pelningumą šiemet bus didelis iššūkis.

Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas vasarį išdujino ir į gamtinių dujų sistemą patiekė 328 tūkst. MWh –  212% daugiau nei 2017 m. vasarį. Teigiama, kad tam turėjo įtakos turėjo gamtinių dujų suvartojimas valstybės reguliuojamame energetikos sektoriuje, kurio poreikiai išaugo dėl dsantykinai žemesnės vasario temperatūros.

Tačiau iš viso per pirmus du šių metų mėnesius išdujinta ir perkrauta 591 tūkst. MWh dujų, kai pernai atitinkamu periodu – 890 tūkst. MWh.

Preliminariai SGD terminalas sausio – vasario mėnesiais uždirbo 12 mln. eurų pajamų, kai pernai lyginamuoju laikotarpiu – 13,1 mln. eurų. SGD terminalo pajamos susideda iš vienos dvyliktosios SGD pakartotinio dujinimo kainos pastoviosios dalies už metinius vartojimo pajėgumus, kuri yra patvirtinta Valstybinės kainos ir energetikos kontrolės komisijos 2018 metams bei pakartotinio dujinimo kainos kintamos dalies už išdujintą dujų kiekį.


2018-03-07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt