Verslas

“Geotermos” likimas dar neaiškus

Avatar

Martynas Vainorius
2018-03-08


Sausį sustabdžius šiuo metu neveikiančios geoterminę šilumos energiją Klaipėdoje gaminusios UAB „Geoterma“ privatizavimą, kontrolinį jos akcijų paketą (76,56 proc.) valdantis Turto bankas buvo paskelbęs apklausą dėl šios įmonės turto nuomos sąlygų ir termino. Nors pasiūlymų buvo laukiama iki kovo 1 dienos, Turto banko atstovė ryšiams su visuomene Aldona Violeta Grinienė „Atvirai Klaipėdai“ teigė, kad šiuo metu apklausos duomenys nėra dar įvertinti.

“Taip pat dalyvių skaičius nėra skelbiamas”, – teigė ji.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Nuo pernai kovo šilumos nebegaminančios įmonės privatizavimo aukcionas turėjo vykti sausio 31 dieną. Dėl bendro akcijų pardavimo buvo sudaryta Turto banko sutartis su bendrove „Lietuvos energijos gamyba“, valdančia 23,44 proc. įmonės akcijų.

Planuota parduoti „Geotermos“ 100 proc. akcijų paketą už 1 eurą, viešo aukciono laimėtoją įpareigojant grąžinti bendrovės skolą Finansų ministerijai iki rugsėjo 1 dienos. Taip pat buvo siekiama užtikrinti, kad įmonėje būtų tęsiami Europos Sąjungos finansuojami projektai inžinerijos mokslinių tyrimų srityje ir ne trumpiau nei penkerius metus po privatizavimo mokslininkams būtų sudarytos sąlygos atlikti tyrimus pagal finansuojamus projektus ir programas geotermijos srityje.

Tačiau  sausio 12 d. Seimas priėmė Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo pakeitimą, pagal kurį UAB „Geoterma“ buvo įtraukta į antros kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą. Dėl to privatizavimo procedūros buvo  sustabdytos.


Balsuojant dėl tokių įstatymo pataisų susilaikė klaipėdiečiai Seimo nariai Eugenijus ir Simonas Gentvilai bei Gintaras Vaičekauskas, už balsavo Irena Šiaulienė, o kiti Klaipėdos parlamentarai balsavime nedalyvavo.


[recaptcha]

2018-03-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

 

 

class="first" src="" alt="" style="width: 800px"/>