P0

Nuomonės

Laikykitės, mes ateiname!

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-03-08


„Tu tik pradedi savo karjerą, tu tik pradedi megzti savo ryšius, kontaktus, tau labai svarbu palaikyti gerus santykius, gauti rekomendacijas, galbūt jos tau padės gauti stažuotę (…). Tu tiesiog sutinki su tokiais kvietimais, nes tau atrodo, kad tave pastebėjo, tau tai yra šansas užmegzti labai vertingą pažintį su autoritetingu asmeniu“.

Apie ką mes čia? Ogi apie tą patį, apie ką štai jau ketvirta diena mirga marga visa Lietuvos viešoji erdvė su labai specifiniu lietuviškuoju „breaking news“ priešaky. 

Dar kartą perskaitykite pradžioje pateiktą ištrauką iš dar vienos merginos liudijimo, kurį publikuoja vienas portalas. Naujoji liudytoja, tiesa, prisipažįsta nuo anuomet dar jauno konservatoriaus niekaip nenukentėjusi, bet drąsiai teigia žinanti (vadovaudamasi tokiu nūnai išpopuliarėjusiu posakiu „vieša paslaptis“!), kad kažkas kažkada eidavo pratęsti pokalbių į jo namus. Pati nėjo (nes, matyt, vargšelės, nekvietė), pati nematė, kad kas nors būtų ėjęs, bet žino, kad ėjo.

Teisme bet kokioje, net ir vištų vagystės byloje, toks liudijimas būtų laikomas niekiniu, bet tik ne mūsų dienų nepriklausomos Lietuvos nesibaigiančiuose viešuose linčo teismuose – čia visos priemonės yra pateisinamos. Dar daugiau – kuo liudijimai anonimiškesni ir kuo juose daugiau kvailų, neva pikantiškų detalių – tuo geriau. Tuo tvirčiau supuvusiomis fantazijų vinimis prie gėdos stulpo galima prikalti a priori „kaltąjį“.

Bet grįžkime prie minėtos citatos. Joje mergina išsiduoda pati, to gal net nelabai ir suvokdama (kaip, panašu, to nesuvokia ir ją kalbinantis  asmuo), nes juodu ant balto įvardija priežastis, kodėl merginos, trokštančios tapti politikėmis (!) pačios taip elgiasi – ogi iš elementariausio išskaičiavimo, dėl būsimos karjeros: juk taip svarbu… „ gauti rekomendacijas“, „galbūt… gauti stažuotę“!

Moterų kilimo karjeros laiptais iš savanaudiško išskaičiavimo, naudojantis “senais gerais patikrintais metodais”, laiku prigulus ant sofkutės su kuo reikia, pavyzdžių galima būtų pateikti ne vieną, pradedant tikrai pasaulinio lygio žvaigždėmis ir baigiant vietinėmis „žvaigždutėmis“.

Bet kas staiga atsitinka, kai taip trokštama karjera po kurio laiko pradeda svyruoti, kai į vienintelės ir nepakeičiamos vietą atsiranda kita: gražesnė, jaunesnė ir galbūt išties talentingesnė? Kai pagaliau paaiškėja, jog iš tikrųjų poniutei – panelytei labai trūksta aktorinių (muzikinių etc.) sugebėjimų, o gal ir elementariausio noro dirbti?

Anais laikais šitoms vargo pelėms belikdavo tik raudoti, apsikabinus pagalvę, arba guostis tokioms pat draugėms, savo juodą pavydą ir pyktį skandinant alkoholio ir paskalų kokteilyje.

Mūsų laikais viskas yra kur kas paprasčiau: atsirado #metoo! Atsirado galimybė atsiteisti su savo „skriaudėjais“.

Dabar tai jūs, bjaurybės, atsiimsite už viską: už mūsų netalentą, už mūsų tingėjimą, už mūsų nesugebėjimą ar nenorą dirbti, mūsų nenusisekusią karjerą ir mūsų sumautą gyvenimą!

Nes dėl viso to esate kalti tik jūs – smurtautojai, prievartautojai, glostytojai ir „ne taip“ žiūrėtojai.

Dabar už visa tai jūs atsiimsite su kaupu: laikykitės, mes ateiname!

 

 


  2018-03-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt