P0

Svarbu, Švietimas

Mokykloje peiliu gąsdinta prieš metus? (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-03-09


Nors Gedminų progimnaziją lankančio vaiko mama išreiškė didžiulį susirūpinimą dėl mokymo įstaigoje neva tvyrančios vaikams nesaugios aplinkos, progimnazijos direktorius stebisi keistais kai kurių tėvelių ir jų vaikų santykiais.

Uostamiestyje Gedminų progimnaziją lankančio moksleivio mama savo socialinio tinklo “Facebook” paskyroje ketvirtadienį paskelbė štai tokį įrašą:

„Šiandien mano sūnus grįžo iš mokyklos išsigandęs ir pasakė, kad nori eiti į kitą mokyklą. Pasakojo, kad jam mokykloje baisu, nes vyresnių klasių mokinys jo klasiokei grasino pridėjęs peilį prie gerklės. O to grasintojo draugas primušė sūnaus klasioką įsibrovęs į jų klasę“.

Švietimo vidus

Toliau mama retoriškai klausia, ar buvo kviesta policija ir ar buvo apie incidentą pranešta vaikų teisėms, ar mokyklos vadovai „eilinį kartą viską ignoruoja ir užglaisto“?

Incidentas su peiliuku, teigiama, įvyko prieš metus mokyklos kieme, o išaiškėjo tik šį penktadienį, kilus dar vienam konfliktui tarp mokinių, autorės nuotr.

Įrašu pasidalinusi jauna moteris kreipėsi į kitus tėvelius, kad tie įspėtų savo vaikus, ragindama juos būti atsargiems ir nebijoti pasipasakoti jiems ar mokytojams. „Taip pat nebijokite pačios pranešti atitinkamoms institucijoms“ , – socialinio tinklo paskyroje kitas mamas ragina klaipėdietė.

Mokyklos vadovas – ne kompiuteris

„Atvirai Klaipėdai“ susisiekus su Gedminų progimnazijos direktoriumi Aurelijumi Liaudansku, jis teigė jau žinąs apie minėtą įrašą, tačiau paneigė jo turinį.

Esą įvykis su  peiliu “įvykęs kažkur prieš metus panašiai”. Tai atsitikę lauke, peiliukas buvęs mažas, “pjaustyti popieriui”.

Ketvirtadienį, mokyklos vadovo teigimu, tarp ketvirtokų ir penktokų įvyko incidentas, susistumdymas, o kada vaikai tėvams pradėjo apie tai pasakoti, tai esą supasakojo viską, kas buvo įvykę ir anksčiau, o tėvai supratę, kad incidentas su peiliu atsitikęs vakar.

Direktoriaus teigimu, iki šiol apie minėtą incidentą nieko nežinojo nei mokyklos vadovybė, nei mokytojai, nes jiems apie tai niekas nepranešė ir tik dabar paaiškėjo, kad berniukai pertraukos metu mokyklos kieme mergaites su tuo peiliuku esą tik gąsdinę.

“Tikrai taip nėra, kad mūsų mokykloje vaikai vaikščiotų su peiliais”, – tikino progimnazijos vadovas.

Dėl vakarykščio įvykio, direktoriaus teigimu, pirmadienį bus aiškinamasi su vaikų tėvais. Kartu A. Liaudanskas pripažino, kad apie ketvirtadienio konfliktą jie irgi sužinoję tik iš minėto įrašo feisbuke. Jo teigimu, ketvirtadienį tarp vaikų įvykęs “apsižodžiavimas ir apsispardymas”, per tai vienai mergaitei buvo “lyg ir” suplėšytos pėdkelnės, tačiau daugiau esą niekas iš vaikų nenukentėjo.

Penktokai berniukai, kurie galėjo būti vakarykščio susistumdymo iniciatoriai, esą mokytojams gerai žinomi, todėl į mokyklą bus kviečiami abiejų pusių tėveliai. “Vaikai kartais elgiasi negerai”, – sakė direktorius.

Kartu jis stebėjosi, kodėl vaikas mamai tik po metų pasipasakojo, jog jam buvo grasinta peiliu mokyklos kieme.

“Tai įdomu, kokie santykiai yra tarp tėvų ir vaikų, tėvai juk artimesni negu mokytojai. Tai klausimas, koks yra bendravimas”, –  nuostabos neslėpė Gedminų progimnazijos vadovas, pridūręs, kad mokykla į visus panašius incidentus reaguoja ir jokio slėpimo nuo tėvų nėra ir nebus.

“Problemų turi visi, ir mūsų mokykla, mes to neslepiam, bet svarbiausia, kad mes žinotumėm. Aš ne kompiuteris ir vaikų minčių nenuskenuosiu”, –  pokalbį su “Atvira Klaipėda” baigė mokyklos vadovas.


  2018-03-09

  Vienas komentaras apie “Mokykloje peiliu gąsdinta prieš metus?”

  1. Esu Gedminų mokyklos mokytojas jau daug metų ir tiesiog nustebau kai kurių mamyčių kažkokia “informacija” apie peilius. Niekada nieko panašaus nesu girdėjęs. Mokykloje veikia puiki vaikų gerovės užtikrinimo sistema.Gaila , kad tos gerovės gatvė negali kurti.Yra vaikų, kurių tėvai mažokai moko kultūros, elgesio, mažai skaito, ką rašo pastabose ir padėkose mokytojai elektroniniame dienyne…. O ir bendravimo stilių dažnai mažametis atsineša iš tėvelio ar mamytės, ir tai suprantama. Kartais net stebiesi, kaip veikia sugedę “telefonai” Pavyzdžiui: mokytojui vaikas sako, kad namų darbų sąsiuvinį paliko namuose…o mamai teigia-kad mokytojas surinko. Ir kol tėvai nepasikalba su mokytoju -toks melas gali atrodyti tiesa. Įdėk, žmogeli, į tokią situaciją žodį -patranka-…ir tuoj kai kas ims rašyti,kad Gedminų progimnazijoje visi laksto su patrankomis…Tikrai geras vaizdelis, deja , komiškas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt