Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

Kito šimtmečio klaipėdiečiams – 105 linkėjimai

Avatar

Martynas Vainorius
2018-03-12


Pirmadienio vidurdienį Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje į specialų dėklą žemėje įleista kapsulė su linkėjimais kitą Lietuvos valstybės šimtmetį čia gyvensiantiems klaipėdiečiams.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Taip iškilmingai užbaigta bibliotekos surengta akcija „Palik žinutę sekančio šimtmečio žmonėms“. Visą mėnesį į biblioteką rinkosi žmonės, kad parašytų savo mintis ir palinkėjimus 2118 m. gyventojams. Iš viso kapsulėje atsidūrė 105 žinutės.

Pasak bibliotekos direktoriaus pavaduotojos Laimos Pačebutienės, žinutes rašė ir iš JAV, Australijos, Indonezijos atvykę čia mokytis studentai. Jie žinutėse džiaugėsi biblioteka ir joje dirbančiais bibliotekos darbuotojais, taip pat negailėjo pagyrų ir Lietuvai. Žinutes rašė ir įvairaus amžiaus vaikai, jie ne tik išreiškė meilę Lietuvai, bet ir vylėsi gyventi dar šimtą metų. Patys bibliotekininkai išsakė viltis, kad ir po šimto metų čia bus biblioteka. Prie žinučių buvo galima palikti ir savo pirštų antspaudus.

Eugenijaus Maciaus nuotr.

“Miela tėvyne, tegul tavo atminimas išlieka tautiečių širdyse. Linkime ryžto, drąsos, neabejingumo ne tik sau, bet ir šalia esančiam broliui ir seseriai. Svarbiausia neužmiršti, kas tu esi, kokios tavo šaknys, kokia tavo pareiga bei atsakomybė. Be to, išsaugokite vieną gražiausių pasaulio kalbų ir didžiuokitės būdami lietuviais”, – vieną iš į kapsulę, kuri turėtų būti atidaryta 2118 m. vasario 16 d., sudėtų linkėjimų susirinkusiems perskaitė bibliotekininkė Ieva Grigaitytė.

“Mano kaimynė sako, kad žemė – ne vagis. Ką įdėjai, pakasei, tas anksčiau ar vėliau išauga. Reikia manyti, kad šioje kapsulėje įdėti norai ir siekiai per šimtą metų užaugs. Viskas bus taip, kokie bus mūsų norai. Manau, kad po šimto metų Klaipėdos žmonės nebus atitraukti nuo vandens, nuo Kuršių marių, jūros, o gyvens kaip visame pasaulyje prie vandens. Jau vien todėl Klaipėdoje bus daug gyventojų, šeimos turės daug vaikų. Visi šypsosis, visiems bus gerai, nekalbės kaip šiandien, kiek hektarų – šimtą ar tris šimtus iškirsti tų miškų, kuriuos pasodino mūsų senoliai. Nekalbės apie tai, ar turi išlikti mūsų universitetas, ar neturi. Nebus kėsinamasi juos uždaryti”, – sakė ceremonijoje dalyvavęs Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas, atsakydamas į klausimą, koks gali būti uostamiestis po šimto metų.

Laiko kapsulė gulės šalia bibliotekos kieme augančio klevelio, kurį šimtmečio proga dovanojo bibliotekos partneris sodo centras „Frezija“. Kad sėkmingai prigytų, jis buvo pasodintas dar pernai.


[recaptcha]

2018-03-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

 

 

class="first" src="" alt="" style="width: 800px"/>