P0

Kriminalai ir nelaimės

Konsultavęs kitus, kaip tvarkyti apskaitą, nusikalto pats

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-13


Įmonės, kuri užsiima apskaitos, buhalterijos ir audito veikla bei konsultacijomis mokesčių klausimais, direktorius pats bus teisiamas už apgaulingai tvarkytą įmonės buhalterinę apskaitą bei nuo valstybės nuslėptus mokesčius. Beje, įmonės buhalteriją tvarkė direktoriaus žmona.

Palmiros Mart nuotr.

Prokuratūra praneša, kad baudžiamojon atsakomybėn direktorius dėl minėtų nusikalstamų veikų patrauktas kartu su juridiniu asmeniu, t. y. pačia įmone.

Įtariama, kad direktorius, veikdamas per savo žmoną buhalterę, kuri taip pat yra ir įmonės akcininkė, pateikė jai duomenis bei dokumentus apie faktiškai neįvykusias ūkines operacijas. Buhalterė esą nesupratusi, jog vykdoma nusikalstama veika, ir įvairių įmonių vardu išrašytus kuro pirkimo kvitus pagrindė sunaudoto kuro nurašymo aktais.

Nuo 2015 m. sausio iki 2016 m. pabaigos tokiu nusikalstamos veikos mechanizmu buvo pagrįsta 25 240 eurų siekianti suma kurui įsigyti.

Įmonės direktorius taip pat kaltinamas ir tuo, kad darbuotojams buvo mokami pinigai už faktiškai neįvykusias komandiruotes. Per dvejus metus už tokias komandiruotes išmokėti 935 eurai.

O į valstybės  biudžetą dėl direktoriaus vykdytų finansinių machinacijų iš viso buvo nesumokėta per 6 tūkstančius eurų mokesčių.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai.

Tyrimui vadovausi Klaipėdos apygardos prokurorė Vaida Pužauskienė, surašiusi kaltinamąjį aktą, bylą praėjusią savaitę perdavė nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismui.


  2018-03-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt