P0

Politika

Petras Gražulis pažeidė įstatymą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-14


Klaipėdos rajone išrinktas Seimo narys Petras Gražulis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus – tokį sprendimą trečiadienį vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Išplatintame VTEK pranešime teigiama, jog tyrimas atliktas žiniasklaidoje skelbtos informacijos pagrindu. Nustatyta, kad 2017 m. gegužę P.Gražulis iš UAB „Nordic via“ įsigijo lengvąjį automobilį „Lexus“. Sandorio vertė siekė 21 tūkst. eurų.

Politikas savo privačių interesų deklaracijoje šį pirkimo sandorį privalėjo nurodyti per 30 kalendorinių dienų nuo jo sudarymo, tačiau jį deklaravo pavėlavęs daugiau nei pusmetį – šių metų sausio pradžioje. VTEK vertinimu, politikas nesilaikė įstatymu nustatytų interesų deklaravimo terminų.

INFORMACIJA

Teikti privačių interesų deklaracijas valstybinėje tarnyboje dirbančius bei kitus asmenis įpareigoja Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas. Privačių interesų deklaravimas nėra metinis – tai yra tęstinis procesas. Deklaruoti privalu pradėjus eiti pareigas, o po to – kaskart atsiradus naujų deklaruotinų duomenų ar pasikeitus jau deklaruotiesiems. Įstatymas numato, kad deklaruoti reikia per pastaruosius metus sudarytus 3 tūkst. eurų sumą viršijančius sandorius, saistančius ryšius su juridiniais asmenimis bei kitą nurodytą informaciją. Privačių interesų deklaravimas skiriasi nuo turto ar pajamų deklaravimo.


2018-03-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt