P0

Kultūra

Klaipėdos koncertų salėje – fejerverkai ir fanfaros

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-15


Kovo 21 dieną, 18.30 val., Klaipėdos koncertų salėje vyks koncertas “Vario tiltai“.

Klaipėdos brass kvintetas šįkart į svečius pasikvies jaunuosius kolegas iš sostinės – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos brass ansamblį, vadovaujamą Mariaus Balčyčio.

“Neįprasto koncerto programoje – nuo fejerverkų, fanfarų, iki operų fragmentų ir džiazo”, – rašo organizatoriai.

Iš penkių Klaipėdos brass kvinteto narių net keturi – Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Evaldas Bružas (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba) – mokėsi S. Šimkaus konservatorijoje. Tik vienintelis Alius Maknavičius trimito grojimo pagrindų sėmėsi Kauno J. Gruodžio konservatorijoje.

Klaipėdos brass kvintetas ryškiai atsinaujino, suėjus 30 metų sukakčiai. Ansamblio repertuaras – solidus: nuo Renesanso iki XXI amžiaus autorių muzikos. Kvintetas koncertuoja įvairiose erdvėse, randa kelią į skirtingą muzikinę patirtį turinčių klausytojų širdis. Jį žino ir patys mažiausi klausytojai – ansamblis aktyviai dalyvauja edukaciniuose projektuose.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos brass ansamblio vadovas Marius Balčytis žinomas kaip puikus trombonininkas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistas, tačiau būsimoje programoje jis negros, tik diriguos ansambliui. Šis atlikėjas taip pat yra baigęs Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją, o jo studentų kolektyve groja keletas buvusių „šimkiukų“.

Kultūros straipsnių vidus

Tarp koncerte skambėsiančių opusų – G. F. Handelio, J. S. Bacho, G. Verdi, J. Viitasaari, D. Haddado, G. Holsto ir kitų autorių kūryba. Didelė dalis kompozicijų yra garsūs klasikos ir džiazo kūriniai, vėliau specialiai pritaikyti variniams pučiamiesiems.


  2018-03-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt