P0

Kultūra

Ar egzistuoja autentiška Klaipėda?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-19


Uostamiestyje įsikūrusi jaunimo asociacija „Mediėdros“ tęsia savo projektą FiloCafé – filosofinių diskusijų/pokalbių klubą ir kovo 22 dieną, 17.30 val. „Terminalo – kavos studijoje“ (Kurpių g. 7), kviečia į diskusiją kartu su menotyrininku ir fotografu Petru Šmitu.

Šįkart FiloCafé klausimas skamba taip: „Ar egzistuoja autentiška Klaipėda?”

“Klaipėda stipriai nukentėjo Antrojo pasaulinio karo metais: kone šešiasdešimt procentų miesto pastatų buvo sugriauti, dalis jų išliko, kiti atstatyti. Sovietmečiu dauguma simbolių ir objektų, reprezentuojančių istorinę miesto kilmę, buvo sunaikinti. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę pradėti kurti kelis dešimtmečius trunkantys, laike ištęsti ir dažnai į užmarštį grimztantys Klaipėdos pilies, Jono bažnyčios atstatymo planai ir vizijos. Kita vertus, įvairiose meno filosofijos teorijose teigiama, kad statinys yra savo amžiaus išraiška. Jo negalima atkurti ar rekonstruoti.

Ar egzistuoja Klaipėdos architektūros filosofija? Koks yra santykis tarp žmogaus, miesto ir jį supančių statinių? Architektūra kaip komunikacijos medija? Kaip architektūra veikia bendruomenes, o bendruomenės architektūrą? Klaipėdos senamiesčio ateities scenarijus: atkurti ar sukurti?” – rašoma renginio organizatorių pranešime.


2018-03-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt