P0

Švietimas

Klaipėdos gimnazistai jaukinasi medijas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-19


Neraštingų žmonių šiandien Lietuvoje beveik nėra. Tačiau socialiniai tinklai ir didžiuliai informacijos srautai sukuria poreikį mokytis kitaip ir ugdyti medijų raštingumą. Tampa svarbu ne tik gebėti atsirinkti vertingą, aktualią informaciją, išmokti suprasti šiuolaikines medijas, bet ir gebėti jas kurti.

Todėl VšĮ „Meno avilys“ kartu su Britų taryba, Ugdymo plėtotės centru bei Lietuvos kultūros Taryba jau antrus metus vykdo projektą „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“ .

Organizatorių nuotr.

„Aitvaro“ bei „Vėtrunės“ gimnazijų mokytojai bei mokiniai susitiko Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje bei surengė tikrą savo kurtų bei montuotų filmų peržiūros popietę.

Moksleiviai džiaugėsi turėję galimybę dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse bei mokymuose, kuriuos vedė tokie žinomi savo sričių profesionalai kaip Andrius Blaževičius, Jūratė Samulionytė, Kristina Buožytė, Marija Stonytė, Tomas Smulkis, Aistė Žegulytė, Živilė Mičiulytė, scenaristė Marija Kavtaradzę, operatoriai Martynas Norvaišas, Laura Aliukonytė, Odeta Riškutė ir Vytautas Katkus.

„Medijų savaitės“ susitikimus pradėjo „Žaliakalnio“ ir „Baltijos“gimnazijų moksleiviai bei mokytojai, pademonstravę vieni kitiems savo sukurtus reklaminius filmukus bei sėkmingai įveikę nelengvą proto mūšį.

Apie projektą

Projekte dalyvaujantiems mokytojams ir mokiniams suteikiamos žinios apie medijas, ugdomas medijų raštingumas, ypatingas dėmesys skiriamas pažinčiai su audiovizualinėmis medijoms. Tai TV laidos, filmai, reklamos, kompiuteriniai žaidimai, socialiniai tinklai.

Kadangi projekte dalyvauja mokyklos iš įvairių Lietuvos regionų, kuriose mokymas vyksta ne tik lietuvių, bet ir rusų, lenkų kalbomis, projekto vykdytojai organizuoja  „Medijų savaitę“, kurios metu susitinka moksleiviai iš skirtingų mokyklų ir kartu dalyvauja bendrose kūrybinėse veiklose bei užduotyse.

Vienas svarbiausių šio projekto tikslų – parodyti, kad šiuolaikinės medijos gali būti ne tik pramoga, bet ir puikus instrumentas mokytis, daryti įvairius atradimus, ugdyti kritinį mąstymą, komunikacinius gebėjimus bei kūrybiškumą.

Tačiau svarbiausia, kad žmones ima sieti ne tik virtualūs, bet ir tikri, žmogiški ryšiai.

Pranešama, kad šią savaitę vyksta „Medijų savaitė“ – finaliniai projekto renginiai, per kuriuos moksleiviai demonstruoja savo praktinius darbus – sukurtas reklamas, filmus, komiksus ir daugelį kitų.

 


  2018-03-19

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos gimnazistai jaukinasi medijas”

  1. AvatarCialischeap (IP: 95.211.192.231)

   Atvira Klaipėda, thank you for this post. Its very inspiring.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt