P0

Švietimas

KU Senatas kreipėsi į aukščiausiąją valdžią

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-19


Klaipėdos universiteto (KU) Senatas išplatino kreipimąsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir Vyriausybės Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl Studijų kokybės vertino centro (SKVC) veiksmų, vertinant ir akredituojant studijų kryptis bei atitinkamas studijų programas ir viešinant visuomenei iš dalies klaidingą informaciją.

„ŠMM ministrės įsakymas „Dėl studijų krypčių vertinimo ir laikinojo akreditavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pasirašytas 2018 m. vasario 26 d., o SKVC direktorės įsakymas „Dėl laikinojo studijų krypčių akreditavimo“ – 2018 m. vasario 28 d. Taigi, formaliai kalbant, per dvi paras kažkas sugebėjo įvertinti ir akredituoti 982 universitetų studijų programas ir 304 kolegijų studijų programas“, – rašoma oficialiame KU kreipimesi į Lietuvos valdžios atstovus.

Pranešime teigiama, kad uostamiesčio universitetas šiuos SKVC veiksmus vertina kaip universitetų akademinės autonomijos ribojimą, ignoruojant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 40 straipsnio 3 dalies nuostatas, ir akademinės bendruomenės pažeminimą.

Švietimo vidus

Daugiau kaip pusė SKVC akredituotų ribotai Klaipėdos universiteto studijų programų turi galiojančią 6 metų tarptautinę akreditaciją, šiam procesui eikvoti finansiniai ir žmonių ištekliai. Be to, pažymėtina, kad SKVC sprendimas priimtas po to, kai universitetai paskelbė 2018 m. studentų priėmimo taisykles, informavo apie priėmimą stojančiuosius studijų mugėse ir kituose renginiuose, o abiturientai jau pasirinko atitinkamus valstybinius egzaminus.

KU Senatas pareiškia, kad netinkamu būdu ir ne laiku atlikta vadinamoji „laikinoji akreditacija“ negali turėti atgaline data galiojančių teisinių pasekmių, priešingu atveju KU turi siekti teisminio išaiškinimo.

Senatas įgaliojo KU rektorių nestabdyti studentų priėmimo 2018 m. į tas SKVC laikinai akredituotas studijų programas, kurios yra: akredituotos 6 metams arba vieną kartą 3 metams; vykdomos kartu su užsienio universitetais; kurių mokslingumas 2015, 2016 ar 2017 metais tenkina nustatytus reikalavimus; vykdomos tik KU, ypač susijusios su KU specializacija. Universitetas, siekdamas pagerinti studijų kokybę, dar iki SKVC sprendimo neskelbė priėmimo į dalį studijų programų. Taigi stojantiesiems bus pasiūlytos tik kokybės reikalavimus atitinkančios studijų programos.

Teigiama, kad KU savo misiją sieja su jūros aplinkos ir technologijų, regionistikos, sveikatingumo ir švietimo moksliniais tyrimais bei studijomis. Be to, Senatas pripažįsta, kad žmonių išteklių telkimas šiose perspektyviose KU mokslo bei studijų veiklos srityse iki galo neužbaigtas ir tai trukdo siekti geresnių rezultatų.

„Klaipėdos universiteto Senatas atkreipia dėmesį į tai, kad valstybės institucijos savo pareiškimais ir veiksmais turėtų skatinti Vakarų Lietuvos regiono su Klaipėdos jūrine metropolija, taip pat ir Klaipėdos universiteto stiprinimą, o ne riboti jų galimybes“, – rašoma išplatintame Klaipėdos universiteto rašte.

 


  2018-03-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt