Klaipėdos pramonininkai turi naują vadą

Verslas

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) savo metinio ataskaitinio susirinkimo metu antradienį išsirinko naują prezidentą, kuriuo tapo AB „Smiltynės perkėla” generalinis direktorius Darius Butvydas.

Viktoras Adomaitis (kairėje) perdavė KPA prezidento pareigas Dariui Butvydui. Martyno Vainoriaus nuotr.

Renginio metu taip pat buvo įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) bei pačios asociacijos atsakingo verslo apdovanojimai.

Pasidalino įžvalgomis

Pramonininkus pasveikinęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas dėkojo už indėlį į ekonominės plėtros strategijos „Klaipėda 2030” rengimą ir kartu užsiminė apie priešrinkiminio laikotarpio niuansus.

„Atskirų pozicijų šiuo metu bus, bet neužkibkite ant jų, oficiali miesto pozicija yra miesto mero ir Savivaldybės administracijos vadovybės pozicija”, – teigė jis.

Posėdyje lankęsis LPK prezidentas Robertas Dargis teigė, jog Klaipėdoje pramonės ir miesto administracijos veikimas sykiu jaučiasi geriausiai.

„Miesto planai turėtų susidaryti iš įmonės strateginių planų. Klaipėda turi viską, ko reikia šiuolaikinių technologijų vystymuisi, tik klausimas ar tinkamai viską išnaudojame. Ketvirtoji pramoninė revoliucija palies mus visus be išimties. Kaip prisitaikys įmonės, švietimo sistema? Šiandien bent jau mes per menkai jaučiame Klaipėdos universiteto pulsą. Reikia aktyvesnio jo dalyvavimo. Tik sinergija švietimo, pramonės ir miesto administracijos gali duoti rezultatą. Nuo Klaipėdos ateities priklausys viso regiono ateitis. Europa turi galimybių finansuoti verslo ir mokslo bendrų projektų, o Lietuva neturi ko pasiūlyti. Čia Klaipėdos universitetas gali sustartuoti. Pasaulis dabar konkuruoja dėl protų ir Klaipėda gali tapti tokiu centru”, – teigė R. Dargis.

Ataskaitą pateikęs kadenciją baigęs KPA prezidentas Viktoras Adomaitis akcentavo, kad jei darbininkų pramonės įmonės dar surenka, tai aukštesnės klasės inžinierių trūkumas jaučiamas jau ne vienerius metus. Viliamasi, kad situaciją turėtų pagerinti bendras projektas „Ateities inžinerija”.

V. Adomaitis taip pat priminė, kad pramonės įmonės jaučia tarptautinės mokyklos poreikį ir tikisi, kad po beveik dešimtmečio diskusijų Savivaldybė pagaliau realizuos tokius planus.

KPA prezidentas taip pat priminė, kad verslo poreikių netenkina neseniai atidaryta skrydžio kryptis iš Palangos į Londoną, jam reikia skrydžio į Vokietiją, tad reikia toliau dirbti ir šia linkme.

Trims verslininkams – LPK įvertinimas

R. Dargis posėdžio metu įteikė tris LPK apdovanojimus.

LPK Profesijos riterio vardas suteiktas UAB „Techvitas“  direktoriui Renatui Petroniui.

UAB „Techvitas“  direktoriui Renatui Petroniui (kairėje) buvo įteikti du apdovanojimai. Martyno Vainoriaus nuotr.

LKP garbės aukso ženklai įteikti Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės valdybos pirmininkui Povilui Vasiliauskui ir UAB „Mars Lietuva“  generalinei direktorei Aušrai Žemaitienei (ji apdovanojimo atsiimti negalėjo).

Povilui Vasiliauskui įteiktas garbės aukso ženklas.

Pagerbė keturias įmones

KPA atsakingo verslo apdovanojimai surengti jau septintą kartą. Jų tikslas – įvertinti ir pagerbti įmones, kurios praėjusiais metais padarė didžiausią pažangą įmonių socialinės atsakomybės srityse. Konkurse turėjo galimybę visos be išimties KPA įmonės, nepriklausomai nuo dydžio ar apyvartų. Konkurso dalyviai pretendavo į 4 nominacijas. Šiemet paraiškas konkursui pateikė 8 įmonės.

Pagal apdovanojimų nuostatus, nominantai buvo renkami atsižvelgiant į 8 vertinimo kriterijus: apyvartos augimą, darbuotojų skaičiaus augimą, vidutinio atlyginimo augimą, darbuotojų skatinimo priemones, aplinkosaugos priemones, dalyvavimą miesto gyvenime ir paramą bei studentų praktiką įmonėje.

Sparčiausiai verslą auginusiai įmonei atitenka apdovanojimas „Už atsakingą verslą”. Šiemet jį laimėjo laimėjo AB „Klaipėdos energetika“, kuriai vadovauja Vytautas Kymantas.

Apdovanojimą „Už atsakingą verslą” AB „Klaipėdos energetika“ vadovui Vytautui Kymantui (dešinėje) įteikė kadenciją baigęs KPA prezidentas Viktoras Adomaitis.

Labiausiai savo įmonės darbuotojais besirūpinančiai įmonei atitenka apdovanojimas  „Už darbuotoją”. Jis šįkart buvo įteiktas UAB „Techvitas“.

Įmonei, skyrusiai daugiausiai dėmesio socialinėms iniciatyvoms, pagalbai ir paramai, skiriamas apdovanojimas „Už mūsų Klaipėdą”. Juo pagerbta UAB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“, kuriai vadovauja Laimonas Rimkus.

„Begos” vadovas Laimonas Rimkus (kairėje) atsiėmė apdovanojimą „Už mūsų Klaipėdą”.

Atsakingiausios KPA įmonės apdovanojimas skiriamas daugiausiai balų bendroje vertinimo lentelėje surinkusiai įmonei. Tokia šiemet tapo UAB „Fortum Klaipėda”, kuriai vadovaujantis Tomas Eikinas apdovanojimo atsiimti negalėjo.

Laureatams įteiktas Klaipėdiečio dailininko-juvelyro Vido Bizausko sukurtas apdovanojimas – planketė-koliažas iš Klaipėdai būdingų senamiesčio fragmentų, atspaustas iš melchioro.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

„Grigeo Klaipėda“ ir vandentiekininkai susikibo dėl šimtų tūkstančių 

Po teisėsaugininkų nustatyto fakto, jog pilnai neišvalytomis nuotekomis teršė Kuršių marias, uostamiesčio vandentiekininkų paslaugomis priversta naudotis AB „Grigeo Klaipėda“ už ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra

„Mūzos“ apdovanojimas - Eglei Barauskaitei

Šeštadienį vakare į Klaipėdos dramos teatro spektaklį „Fragmentas“ susirinkę žiūrovai tapo tradicinio „Mūzos“ apdovanojimo teikimo ceremonijos liudininkais. Jau eilę metų ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Verslas

Klaipėdos pramoninkams vadovaus Rimantas Juška 

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) ketvirtadienį vykusiame visuotiniame susirinkime išsirinko savo naują vadovybę. Martyno Vainoriaus nuotr. Dvi kadencijas – ketverius metus ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This