P0

Miestas

Klaipėda jungiasi prie „Žemės valandos“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-22


Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad vėl jungsis prie šį šeštadienį 20.30 val. visame pasaulyje vietos laiku Pasaulinio gamtos fondo (World Wide Fund of Nature) vykdomos jau tradicinės iniciatyvos “Žemės valanda”. Teigiama, kad jos dėka daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas.

Anot Savivaldybės pranešimo, apšvietimas vienai valandai bus išjungtas Dangės skvere ir prie Dangės krantinių.

 Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiuo simboliniu geros valios aktu globalios akcijos „Žemės valanda“ dalyviai kviečia susimąstyti, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad sumažintume pragaištingus žmogaus veiklos padarinius gamtai. Vienas jų – tai klimato kaita.

„Atokvėpio žemei reikia ne tik šias simbolines 60 minučių. Svarbiausia – suprasti ir patikėti, kad kiekvieno iš mūsų kasdieniai veiksmai yra svarbi didžiulio proceso dalis. Ir tik nuo to, kaip mes elgsimės, priklausys kuria kryptimi judės procesas: žemės tausojimo ar destrukcijos. Pagalvokime, ką galime padaryti kiekvienas iš mūsų, kad žemė galėtų pailsėti kuo dažniau – galbūt automobilį bent kartais iškeisti į dviratį ar kelionę pėsčiomis, galbūt kažkas iš mūsų dar nepradėjome rūšiuoti atliekų, o gal galime labiau tausoti energijos išteklius? Tikiu, kad pasirinksime tausojimo kelią“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Lietuva prie šios akcijos prisideda jau kelerius metus iš eilės. Pilietinės iniciatyvos „Žemės valanda“ koordinatoriai – Susivienijimas Žali LT.

“Žemės valanda” prasidėjo nuo vieno miesto – Sidnėjaus. Jau po metų idėja apskriejo visą pasaulį.


  2018-03-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt