Pasaulinio lygio žurnale KU minimas greta Kembridžo

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-03-22

Klaipėdos universiteto (KU) rektorius, mokslininkas, elektrochemikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras Eimutis Juzeliūnas kartu su Lietuvos fizinių ir technologijos mokslų centru bei Kembridžo universiteto profesoriumi Derek’u John’u Fray’umi patentavo naują silicio paviršiaus modifikavimo principą Europoje, JAV, Japonijoje ir Kinijoje.

„Aukšto lygio moksliniame žurnale KU yra minimas kartu su Kembridžu – vienu geriausių pasaulio universitetų, galinčiu didžiuotis 98 Nobelio laureatais”, – sako E. Juzeliūnas, KU nuotr..

Kovo viduryje mokslininkai publikavo mokslinį straipsnį „Elektrocheminė fotoaktyvios anglies-karbido struktūros sintezė ant silicio išlydytoje druskoje“ (angl. Electrochemical synthesis of photoactive carbon-carbide structure on slicon in molten salt) viename labiausiai vertinamų, prestižiniame elektrochemijos mokslo žurnale „Electrochemistry Communications“. Šis žurnalas siekia būti publikavimo spartos lyderiu, priimančiu tik svarbius mokslinius straipsnius. Žurnalo redaktorius autoriams nurodė pasiūlyti devynis tarptautinio lygio recenzentus, be to, pagrįsti pateikiamų rezultatų naujumą ir greito publikavimo būtinumą.

Klaipėdos universiteto, Lietuvos fizinių ir technologijos mokslų centro ir Kembridžo universiteto bendraautorių straipsnio rezultatai atveria naują tyrimų sritį – aukštatemperatūrę silicio struktūrų sintezę ir yra svarbūs fotovoltaikos, saulės ir vandenilio energetikos, cheminių jutiklių ir ličio jonų baterijų gamybai. Tyrimus finansavo Europos Komisija pagal Marijos Kiuri programą.

Padidina KU prestižą

Pasak rektoriaus, Klaipėdos universitetui šis darbas svarbus keliomis prasmėmis. Visų pirma, tai suteikia Klaipėdos universitetui mokslinio prestižo. Tyrimai atlikti bendradarbiaujant trims institucijoms: Kembridžo universitetui (JK), Lietuvos fizinių ir technologijos mokslų centrui bei Klaipėdos universitetui.

„Aukšto lygio moksliniame žurnale KU yra minimas kartu su Kembridžu – vienu geriausių pasaulio universitetų, galinčiu didžiuotis 98 Nobelio laureatais. Jaunasis Klaipėdos universitetas, kuriam tik 27-eri, greta Kembridžo, kuris skaičiuoja 809 metus ir kuriame kūrė tokie mokslo korifėjai kaip I. Niutonas ar Č. Darvinas“, – KU pranešime cituojamas E. Juzeliūnas.

Klaipėdos universiteto rektorius akcentavo ir kitą aspektą – tyrimų tarpdiscipliniškumą bei akademinį judumą: „Prie mūsų atlikto mokslinio darbo prisidėjo įvairių sričių mokslininkai iš skirtingų institucijų. Tai ypač svarbu, nes tirti objektai, taikyti metodai priskirtini puslaidininkių ir kietojo kūno fizikos, foto ir aukštatemperatūrės elektrochemijos bei medžiagų analizės sritims. Pažangiems moksliniams tyrimams atlikti dažnai reikia unikalios, kartais ir labai brangios įrangos. Prisiminkime, pavyzdžiui, didįjį hadronų greitintuvą „CERN“ laboratorijoje Šveicarijoje. Šį įrenginį kūrė daugiau kaip dešimt tūkstančių mokslininkų ir inžinierių iš daugiau nei šimto valstybių.“

E. Juzeliūno teigimu, šiuolaikiniame moksle institucinis sėslumas nėra vertybė. Judumas sudaro galimybę pažinti kitų mokslininkų patirtį, praturtina eksperimentavimo įgūdžiais ir idėjomis.

„Tikiu, kad mokslo kolektyvų integraciniai procesai ateityje tik spartės ir to nereikėtų baimintis. Lietuvai tai ypač svarbu, nes aukštos kvalifikacijos mokslininkų ištekliai šalyje labai riboti“, – sako E. Juzeliūnas.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

KUL domisi ir Singapūro patirtimi

Pirmadienį Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) lankėsi Singapūro nacionalinės universiteto ligoninės (NUH) atstovai. Svečiai, anot KUL pranešimo, pristatė gerąsias praktikas, pasidalino ...
2024-09-16
Skaityti daugiau

Švietimas

Skatina diegti skaitmenines inovacijas

Klaipėdos universitete (KU) trečiadienį prasidėjęs ketvirtadienį bus tęsiamas praktinis/informacinis renginys „Pramonė 4.0 Baltijos šalių mažoms ir vidutinėms įmonėms: Išmani gamyba“. ...
2024-09-11
Skaityti daugiau

Mums rašo

Šarlatanai Klaipėdos universitete?

Nors Klaipėda yra vienas iš seniausių miestų Lietuvoje, jame niekada dar nebuvo rimtos aukštosios mokyklos. Šią istorijos klaidą pataisė atsiradęs ...
2024-09-11
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This