P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste – karinė danų fregata

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-23


Krašto apsaugos ministerija (KAM) praneša, kad šeštadienį, kovo 24 d., į Klaipėdos uostą įplauks Danijos štabo ir aprūpinimo laivas ,,Niels Juel“ F-363.

,,Niels Juel“ F-363, KAM nuotr.

Pranešama, jog laivas į Klaipėdos uostą trumpam laikui atplauks logistinio apsirūpinimo tikslais. Su fregata kartu atplauks ir SNMG1 vadas jūrų kpt. Soeren Thinggard Larsen.

Danų fregata priklauso Pirmosios NATO nuolatinės parengties kovinių laivų grupei (angl. Standing NATO Maritime Group One – SNMG1).

NATO yra keturios nuolatinės parengties laivų junginių grupės, sudarančios dvi ypač greito reagavimo pajėgas. Dvi iš jų (SNMG1 ir SNMG2) apjungia didelius antvandeninės kovos laivus, tokius kaip fregatos ir kreiseriai. Kitos dvi junginių (SNMCMG1 ir SNMCMG2) grupės yra laivų junginiai, apjungiantys priešmininės kovos laivus.

Prie grupių pavadinimo esantis skaičius reiškia, kad  grupės su skaičiumi 1 veiklą vykdo šiaurės Europos vandenyse, o su skaičiumi 2 – pietų Europos vandenyse.


  2018-03-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt