P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Startuos specialus projektas (1)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-03-24


2018-ieji Lietuvai ypatingi ne tik tuo, kad minimos šimtosios jos atkūrimo metinės. Šiemet taip pat sukako 95 metai, kai prie mūsų valstybės buvo prijungtas Klaipėdos kraštas.

Tad tai progai portalą “Atvira Klaipėda” valdanti VšĮ “Klaipėda atvirai” parengė projektą “Klaipėdos sukilimo operacijai – 95”, kuriam įgyvendinti 2000 Eur finansavimą skyrė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Džiaugiamės, kad fondas išgirdo mūsų argumentaciją, jog rašyti apie drąsiausiu tarpukario Lietuvos politikos žingsniu vadinamą operaciją labai svarbu ne tik dėl jubiliejinės sukakties, bet ir dėl dabartinės geopolitinės situacijos, kai priešiškai mūsų valstybei nusiteikusios jėgos vykdo informacinius karus ir siekia sumenkinti tiek dabartinius, tiek tarpukario Lietuvos pasiekimus, net bando kelti abejones dėl teritorinio Lietuvos valstybės vientisumo. Manipuliuojama tokiais teiginiais, jog Klaipėdos kraštas Lietuvai dabar esą priklauso tik 1945-aisiais įvykdytos antrosios sovietinės okupacijos, o ne Klaipėdos konvencijos, pasirašytos 1924 m. gegužės 8 d. Paryžiuje tarp Lietuvos Respublikos ir Ambasadorių konferencijos valstybių, dėka.

Projekto “Klaipėdos operacijai – 95-eri: “sukilimo” pėdsakais” metu portalo “Atvira Klaipėda” skaitytojai bus supažindinti su šią unikalią operaciją įgyvendinusiomis asmenybėmis, jų indėliu, pačia karinės operacijos eiga.  Iš viso per šiuos metus bus parengta 16 šiai temai skirstų straipsnių.

Šį ciklą sekmadienį pradėsime straipsniu, skirtu tuometiniam premjerui, užsienio reikalų ministrui Ernestui Galvanauskui. Žmogui, kuris istorikų vadinamas šios operacijos architektu.


2018-03-24

Vienas komentaras apie “Startuos specialus projektas”

  1. Mėnulio miestas Klaipėda,
    Saulės miestas Šiauliai.
    Atstatysim kryžiuočių sugriautą tvirtovę,
    Ir sugrįš į Tėvynę Lietuvos vaikai…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt