P0

Kultūra

Jūrų muziejus kviečia hakinti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-26


Kaip naujosios informacinės technologijos gali padėti muziejų lankytojams ir turistams, kaip jos gali modernia kalba ir žaismingai perteikti rimtus dalykus? Šį klausimą kelia Lietuvos jūrų muziejus, balandžio 14, 15 dienomis rengdamas vadinamąjį hakatoną.

Šis nelietuviškas žodis (iš angl. „hack“ ir „marathon“) naudojamas žaismingumo, įtraukimo, programavimo tyrinėjimo reikšme ir neturi jokių sąsajų su kompiuteriniais nusikaltimais. Tai – iš esmės hakerių festivalis, kurį vainikuoja pritaikomosios programinės įrangos prototipo sukūrimas.

Sebastiaan ter Burg (commons.wikimedia.org) nuotr.

Lietuvos jūrų muziejuje rengiamas hakatonas vadinasi “Baltatonu”. Jis rengiamas įgyvendinant Pietų Baltijos programos projektą „Baltic Museums: Love IT“, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis. Pagrindinis šio projekto tikslas yra bendradarbiaujant profesionalams ir lankytojams, sukurti IT technologijomis grindžiamas paslaugas, padedančias geriau pažinti muziejus ir turistines vietoves. Jame dirba muziejų ir lankomiausių turizmo objektų darbuotojai, IT specialistai, mokslo įstaigų bei universitetų mokslininkai iš Vokietijos, Švedijos, Danijos, Lenkijos ir Lietuvos.

„Baltatonas“ Lietuvos jūrų muziejuje – vienas iš projekto hakatonų serijos, vykstančių keturiuose projekto miestuose – Gdynėje (Lenkija), Klaipėdoje, Malmėje (Švedija) ir Greifsvalde (Vokietija). Teigiama, kad jų metu pradėti kurti produktai leis praplėsti, papildyti muziejuose patiriamus lankytojų  įspūdžius, pritaikant žaidybines, multimedijos, virtualios realybės ir pan. technologijas.

“Baltatone” kviečiami dalyvauti pilnamečiai programuotojai, grafikos dizaineriai, interneto ekspertai, visi neabejingi pažangiosioms technologijoms, pasiruošę naujiems iššūkiams. Renginio, kuris truks 30 val., dalyviai bus aprūpinti maistu ir gėrimais, savo patirtimi su jais dalinsis patyrę IT bei muziejininkystės sričių konsultantai.

„Baltatonas“ vyks delfinariumo renginių salėje „Jūros sala“, kur dalyvių lauks delfinų dėmesys ir pasirodymas, vakarinis festivalio „BLON“  filmo „Game Jam Movie“ seansas ir naktinis pasivaikščiojimas po delfinariumo užkulisius.

Registracija į „Baltatoną“ http://muziejus.lt/lt/news/dalyvaukite-baltatone


  kultūros straipsnių vidus 10

  2018-03-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt