Fotoreportažai, Švietimas

Žąsų specialistai iš viso pasaulio – Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-27


Antradienį Klaipėdos universitete (KU) prasidėjo 18-oji tarptautinė Žąsų specialistų grupės konferencija (angl. The 18th Conference of Goose Specialist Group)- pirmoji tokia Lietuvoje. Renginio atidaryme konferencijos dalyvius pasveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Jūros tyrimų instituto direktorė prof. dr. Zita Rasuolė Gasiūnaitė ir Žąsų specialistų grupės atstovai.

Dalyviai registruojasi į konferenciją, organizatorių nuotr.

Keturių dienų konferencijoje dalyviai iš 21 pasaulio šalies skaitys pranešimus, diskutuos apie žąsų migraciją, perėjimą ir žiemojimą, gausumo kaitą ir jos priežastis. Renginys organizuojamas Lietuvos pajūryje ir dėl greta esančios unikalios vietos – Nemuno deltos, kurioje pavasarinės migracijos laikotarpiu pasimaitinti stabteli tūkstantiniai žąsų ir kitų vandens paukščių būriai, sakoma KU pranešime.

Jame teigiama, kad tokio masto ornitologinis tarptautinis renginys yra pirmasis Lietuvoje nepriklausomybės laikotarpiu ir tai esanti puiki proga užsienio mokslininkams ne tik apsilankyti Nemuno deltoje, bet ir pasidalinti patirtimi įvairiais vandens paukščių apsaugos klausimais.

Konferencijos metu bus surengtos specialios sesijos apie žąsų ir vėjo elektrinių sąveiką, naujausius tyrimų metodus, pristatyti žąsų gausos įvertinimo darbai. Lietuvos ir užsienio specialistams tai puiki proga susipažinti su geriausia tarptautine praktika dėl vandens paukščių ir galimų konfliktų, kylančių dėl žmonių veiklos, valdymo.

Renginio metu Klaipėdos universiteto mokslininkai ir studentai pristatys pranešimus apie žąsų įvairovę bei gausumą Nemuno deltoje, žąsų ir vėjo elektrinių sąveiką, realias galimybes palydoviniais metodais įvertinti tinkamus žąsų maitinimo plotus ir jų kaitą.

 


  2018-03-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt