Miestas, Svarbu

Šiluma lieka brangesnė (1)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-03-28


Sinoptikams žadant Velykas su sniegu, nieko džiuginančio nesigirdi ir iš Klaipėdos šilumininkų. Centralizuotai uostamiesčiui ir Gargždams šilumą tiekiančios AB “Klaipėdos energija” valdyba balandžiui patvirtino šilumos kainą, kuri yra 1,55 proc. mažesnė nei galiojanti kovą, bet 7,9 proc. didesnė nei pernai balandį.

Kovo mėnesio sąskaitos gyventojams bus išrašomos taikant 5,14 ct/kWh tarifą (be PVM), o už balandį jis sieks 5,06 ct/kWh. Praėjusių metų balandžiui buvo patvirtintas 4,69 ct/kWh tarifas.

Iš “Klaipėdos energijos” gerokai daugiau pinigų nei pernai už tiekiamą šilumos energiją nori gauti ir visi uostamiestyje veikiantys nepriklausomi šilumos gamintojai (NŠG). Brangesnė šiluma yra ir gaminama pačios “Klaipėdos energijos” biokuro katiluose. Pernai balandį vidutinį jų parduodamos šilumos energijos kaina siekė 1,83 ct/kWh, o dabar jis bus 2,27 ct/kWh – 24 proc. daugiau nei prieš metus.

Iš Klaipėdos NŠG brangiausiai šilumą balandį parduos UAB „Pramonės energija“ – 2,8 ct/kWh. Nedaug nuo jos atsilieka ir “Fortum Klaipėda” su 2,77 ct/kWh tarifu. Pigiausią šilumą gamina AB “Klaipėdos baldai” (1,89 ct/kwh) ir UAB “Klaipėdos mediena” (1,9 ct/kWh). Pernai mažiausias NŠG tarifas siekė 1,3 ct/kWh (“Klaipėdos baldai”).

“Klaipėdos energijos” skelbiamais duomenimis, vasarį taupiausiai šilumą naudojo renovuotas 1966 m. statybos daugiabutis Kauno g. 19. Čia kvadratinio metro apšildymas kainavo 37 centus, o 60 m² buto šildymas šalčiausią šios žiemos mėnesį atsiėjo 22,14 euro.

Visiškai renovuotuose namuose  Klaipėdoje vasarį 1 kv. metro apšildymas kainavo 60 centų, naujos statybos namuose – 69 centus, o nerenovuotuose – net 1,16 euro.


2018-03-28

Vienas komentaras apie “Šiluma lieka brangesnė”

  1. Esu pensininkė ir šildymo sezonas kiekvienais metais man būna labai sunkus periodas. Gaila, kad nėra galimybės pasirinkti kiek reikia šildymo, nes man būna per karšta, tada tenka atidaryti langus ir vėdinti patalpas, o mokėti už šilumą vistiek reikia. Nors man tiek daug to šildymo ir nereikia. Pavyzdžiui mano draugė gyvena su vyru name ir šildymą reguliuojasi patys. Manau tai labai geras dalykas kai yra galimybė pačiam reguliuoti šildymą tik dėja tos galimybės nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt