P0

Miestas, Svarbu

Šiluma lieka brangesnė

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-03-28


Sinoptikams žadant Velykas su sniegu, nieko džiuginančio nesigirdi ir iš Klaipėdos šilumininkų. Centralizuotai uostamiesčiui ir Gargždams šilumą tiekiančios AB “Klaipėdos energija” valdyba balandžiui patvirtino šilumos kainą, kuri yra 1,55 proc. mažesnė nei galiojanti kovą, bet 7,9 proc. didesnė nei pernai balandį.

Kovo mėnesio sąskaitos gyventojams bus išrašomos taikant 5,14 ct/kWh tarifą (be PVM), o už balandį jis sieks 5,06 ct/kWh. Praėjusių metų balandžiui buvo patvirtintas 4,69 ct/kWh tarifas.

Iš “Klaipėdos energijos” gerokai daugiau pinigų nei pernai už tiekiamą šilumos energiją nori gauti ir visi uostamiestyje veikiantys nepriklausomi šilumos gamintojai (NŠG). Brangesnė šiluma yra ir gaminama pačios “Klaipėdos energijos” biokuro katiluose. Pernai balandį vidutinį jų parduodamos šilumos energijos kaina siekė 1,83 ct/kWh, o dabar jis bus 2,27 ct/kWh – 24 proc. daugiau nei prieš metus.

Iš Klaipėdos NŠG brangiausiai šilumą balandį parduos UAB „Pramonės energija“ – 2,8 ct/kWh. Nedaug nuo jos atsilieka ir “Fortum Klaipėda” su 2,77 ct/kWh tarifu. Pigiausią šilumą gamina AB “Klaipėdos baldai” (1,89 ct/kwh) ir UAB “Klaipėdos mediena” (1,9 ct/kWh). Pernai mažiausias NŠG tarifas siekė 1,3 ct/kWh (“Klaipėdos baldai”).

“Klaipėdos energijos” skelbiamais duomenimis, vasarį taupiausiai šilumą naudojo renovuotas 1966 m. statybos daugiabutis Kauno g. 19. Čia kvadratinio metro apšildymas kainavo 37 centus, o 60 m² buto šildymas šalčiausią šios žiemos mėnesį atsiėjo 22,14 euro.

Visiškai renovuotuose namuose  Klaipėdoje vasarį 1 kv. metro apšildymas kainavo 60 centų, naujos statybos namuose – 69 centus, o nerenovuotuose – net 1,16 euro.


  2018-03-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt