P0

Švietimas

LCC absolventai kreipėsi į šalies vadovus (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-29


Reaguodami į Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) vykdomą aukštojo mokslo reformą ir dėl jos iškilusią grėsmę LCC tarptautiniam universitetui, jo alumnai (absolventai) atviru laišku kreipėsi į aukščiausius šalies vadovus, prašydami atkreipti dėmesį į susidariusią situaciją. Anot jų, preliminarūs sprendimai dėl akreditacijų šalies aukštųjų mokyklų studijų programoms suteikimo priimti ne tik skubotai, bet ir vienašališkai, neįtraukiant paties universiteto atstovų ir bendruomenės.

Pagal naująją tvarką studentų priėmimas į LCC nebegalėtų būti vykdomas, o esamiems studentams baigus mokslus, visos neakrediduotos studijų programos būtų iš karto išregistruotos.

LCC alumnai negali suprasti, kodėl staiga norima nutraukti veiklą universiteto, kuriam vos prieš porą metų (2016 m.) buvo suteikta 6 metų akreditacija, turėjusi galioti iki 2022 metų.

Švietimo vidus

Beveik 700 laišką pasirašiusių absolventų nuomone, ministerijos veiksmai grubiai pažeidžia bet kokius protingumo ir teisėtų lūkesčių kriterijus.

JAV kino kompanijoje „Warner Bros“ tarptautinių vartotojų tyrimų vadove dirbanti Eleonora Jonušienė sako, kad susirūpinimą jai kelia ne tik teisiniai klausimai, tačiau ir vertybinis požiūris.

„Vertinant universiteto veiklą, visiškai nebuvo atsižvelgta į esmines aplinkybes, dėl kurių LCC universitetas yra išskirtinis visoje Lietuvoje. ŠMM derėtų žinoti, kad Vakarų pasaulyje egzistuoja paradigminiai skirtumai tarp mokslinių tyrimų universitetų ir taip vadinamų Artes liberales universitetų, didesnį dėmesį skiriančių visapusiškam asmenybės tobulėjimui“, – sako ji.

Kreipimąsi taip pat pasirašęs mokslų daktaras Ainius Lašas konstatuoja, kad toks universitetų vertinimas aiškiai demonstruoja pakankamai siaurą šalies politikų požiūrį.

„ŠMM inicijuotas universitetų vertinimas orientuotas išskirtinai į tai, kas vadinama mokslinių tyrimų universitetu. Vis dėlto pasaulyje sėkmingai veikia platesnio akademinio išsilavinimo universitetai. Prioritetas čia teikiamas studentų visapusiškam išsilavinimui, didaktiniams sugebėjimams, kritiniam mąstymui. Būtent tokiu modeliu ir veikia LCC universitetas. Tam jis Lietuvos nepriklausomybės aušroje ir buvo pakviestas į Lietuvą“, – teigia jis.

Laiške pabrėžiama, kad 26 metus sėkmingai veikianti platesnio bakalaurinio išsilavinimo sistema leidžia LCC universitetui puikiai pasirodyti tarptautinėje konkurencinėje kovoje ir nuolat pritraukti didelį studentų iš užsienio skaičių.

Šiuo metu LCC tarptautiniame universitete studijuoja apie 550 studentų, iš kurių net du trečdaliai yra užsieniečiai. Kiekvieną semestrą jų gretas papildo apie 30 studentų, pagal mainų programas atvykstančių iš Šiaurės Amerikos. Dauguma dėstytojų į Klaipėdą atkeliauja iš Vakarų Europos, Kanados, JAV. Visa tai pasiekiama be valstybės subsidijų, nes universitetas save išlaiko iš Europos ir Šiaurės Amerikos mecenatų paramos ir mokesčių už studijas.

LCC taip pat kuruoja unikalią Artimųjų Rytų studijų programą, į Lietuvą pritraukiančią studentus iš karo niokojamų šalių.

LCC alumnai ragina ŠMM iš naujo įvertinti sprendimą dėl LCC tarptautinio universiteto studijų programų akreditavimo. Jų teigimu, priešingu atveju tarptautinė bendruomenėje gali nesuprasti, kodėl siekiama diskredituoti Lietuvos vardą tarptautiniu mastu garsinantį universitetą.

Parašai ir toliau renkami.

                                                                                                                                                   LCC absolventų vardu – Vilma Songailaitė


2018-03-29

Vienas komentaras apie “LCC absolventai kreipėsi į šalies vadovus”

  1. O kur mūsų miesto pozicija šiuo klausimu? Yra kokia nors suformuluota, paskelbta miesto nuomonė, jeigu taip – kokia ji? Jeigu nėra – kodėl nėra? Jei neįdomu – kodėl neįdomu? Tipo, miestas merdėja, tai kad jau valstybinis universitetas pats susilankstyt bando – tai ta proga dar kitą privatų uždarom? Bravo, Klaipėda!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt