P0

Verslas

Geležinkelio stotyje neliko uždaros bibliotekos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-30


Valstybės valdoma AB „Lietuvos geležinkeliai“ (LG) pranešė atsisakiusi trijose uždarose patalpose veikusių bibliotekų, o labiausiai vertingus leidinius perdavusi universitetams.

Uostamiestyje tokia biblioteka veikė geležinkelio stoties patalpose, o dalį jos leidinių pasiėmė Klaipėdos universitetas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

LG teigia, kad atsisakius šių bibliotekų bus sutaupyta po 100 tūkst. Eur kasmet.

„Tai vienas neefektyvaus bendrovės turto valdymo pavyzdžių, kurį sunku paaiškinti kitaip nei asmeninėmis užgaidomis. Vidutinis bibliotekų lankomumas siekė vos vieną žmogų per dieną, o bendrovei buvo užkrauta našta išlaikyti beveik 20 tūkstančių daugiausia pasenusių leidinių ir juos eksploatuoti. Ieškodami efektyvaus sprendimo, pakvietėme Lietuvos technikos universitetų atstovus atsirinkti jų mokslininkams ir studentams aktualius leidinius, ir taip bibliotekas atvėrėme mūsų darbuotojams“, – pranešime cituojamas LG generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Dar dvi tokios bibliotekos buvo Vilniuje ir Kaune. Teigiama, kad dažniausiai šias bibliotekas lankė pavieniai įmonių grupės darbuotojai. Knygų fondai visuomenei buvo nepasiekiami be atskiro leidimo.

Buvusių bibliotekų patalpose numatoma įrengti naujas darbo vietas, dalį jų planuojama išnuomoti.


  2018-03-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt