Verslas

Geležinkelio stotyje neliko uždaros bibliotekos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-30


Valstybės valdoma AB „Lietuvos geležinkeliai“ (LG) pranešė atsisakiusi trijose uždarose patalpose veikusių bibliotekų, o labiausiai vertingus leidinius perdavusi universitetams.

Uostamiestyje tokia biblioteka veikė geležinkelio stoties patalpose, o dalį jos leidinių pasiėmė Klaipėdos universitetas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

LG teigia, kad atsisakius šių bibliotekų bus sutaupyta po 100 tūkst. Eur kasmet.

„Tai vienas neefektyvaus bendrovės turto valdymo pavyzdžių, kurį sunku paaiškinti kitaip nei asmeninėmis užgaidomis. Vidutinis bibliotekų lankomumas siekė vos vieną žmogų per dieną, o bendrovei buvo užkrauta našta išlaikyti beveik 20 tūkstančių daugiausia pasenusių leidinių ir juos eksploatuoti. Ieškodami efektyvaus sprendimo, pakvietėme Lietuvos technikos universitetų atstovus atsirinkti jų mokslininkams ir studentams aktualius leidinius, ir taip bibliotekas atvėrėme mūsų darbuotojams“, – pranešime cituojamas LG generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Dar dvi tokios bibliotekos buvo Vilniuje ir Kaune. Teigiama, kad dažniausiai šias bibliotekas lankė pavieniai įmonių grupės darbuotojai. Knygų fondai visuomenei buvo nepasiekiami be atskiro leidimo.

Buvusių bibliotekų patalpose numatoma įrengti naujas darbo vietas, dalį jų planuojama išnuomoti.


Verslo straipsnių visus kompas

2018-03-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt