P0

Regionas

Kas prieš 10 metų vyko Palangos oro uoste?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-03-30


Sukanka 10 metų, kai Lietuva žengė paskutinį žingsnį galutinai įsiliedama į Šengeno erdvę – nuo 2008 m. kovo 30-osios visuose oro uostuose panaikinta į Šengeno šalis skrendančių ar iš jų atvykstančių keleivių kontrolė.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad lygiai prieš 10 metų Palangos oro uoste buvo iškilmingai pasitikti pirmieji keleiviai, atvykę Lietuvai panaikinus dokumentų kontrolę. Pasieniečiai primena, kad tada iš Kopenhagos atvykusius keleivius pasitiko ir juos sveikino vidaus reikalų viceministras Algimantas Vakarinas, VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) vadas pulkininkas Vainius Butinas, kiti svečiai ir pateikia 10 metų senumo keleivių sutiktuvių nuotraukas.

PAR vadas V. Butinas tuomet prognozavo, kad Palangos oro uostas be pasieniečių dėmesio neliks – VSAT pareigūnai, esant reikalui, turės teisę patikrinti ir Šengeno vidaus reisu skrendančius keleivius, be to, šios rinktinės pareigūnai užtikrins visos Palangos oro uosto teritorijos perimetro fizinę apsaugą.

Pranešama, kad nuo kovo 30 d. visuose Lietuvos oro uostuose pasieniečiai nebetikrina į Šengeno šalis skrendančių ar iš jų atvykstančių keleivių.


  2018-03-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt