P0

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

Kūrėjams – “Padėkos kaukės”

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-03-30


Penktadienio popietę Klaipėdos dramos teatre įteiktos trys „Padėkos kaukės“ – Klaipėdos teatro ir scenos meno apdovanojimai.

Metų spektakliu buvo pripažinta Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Į Švyturį“ (režisierė Loreta Vaskova). Metų choreografo vardas ir “Padėkos kaukė” atiteko “Auksinį scenos kryžių” jau pelniusiai Aušrai Krasauskaitei už choreografiją šokio spektakliui „Karmen“. Trečioji “Padėkos kaukė” buvo įteikta už nuopelnus teatro menui ilgamečiam Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovui, dirigentui Stasiui Domarkui.

Martyno Vainoriaus nuotr.

“Esu labai laiminga ir dėkinga, kad dėkoju visai komandai”, – į Izraelį išvykusios A. Krasauskaitės žodžius perdavė jos kolega Mantas Černeckas.

“Nežinau, kaip šitaip atsitiko. Tų nuopelnų mažiau nei trūkumų. Bet esu labai dėkingas miestui, kuris su tokia pagarba ir tokiu dėmesiu, atsakomybe palaiko visą Klaipėdos meną – ir muzikinį, ir dramos, ir šokio. Labai dėkingas esu visiems. Vargu, ar vertas esu šito. Patys garbingiausi apdovanojimai man yra klaipėdiečių. Kol dar bus sveikatos ir jei būsiu dar reikalingas, prisidėsiu. Tegu lydi išmintinga meno dvasia kiekvieną artistą įgyvendinat savo svajones”, – sakė S. Domarkas.

Šiemet apdovanojimams buvo pasiūlyti 42 kandidatai 17-oje kategorijų.

“Po dviejų rimtų ir aršių posėdžių atrinkome 14 pretendentų”, – sakė trejų metų kadenciją baigusios apdovanojimų komisijos pirmininkė, teatrologė Jūratė Grigaitienė.

Padėkos raštais buvo apdovanoti į “Metų vaidmens” nominaciją pretendavusiems šokėjai Beata Molytė (už Karmen vaidmenį), aktorė Regina Šaltenytė – už Elzės Aleksandrovos vaidmenį Klaipėdos dramos teatro spektaklyje „Elzės žemė“, aktorė Sigutė Gaudušytė už Bulbos vaidmenį Klaipėdos pilies teatro spektaklyje „Vienišiai ir vienišės“ ir Jonas Baranauskas už Jovano vaidmenį Klaipėdos dramos teatro spektaklyje „Labas rytas, pone triuši“.

Kultūros straipsnių vidus

Apdovanoti buvo ir į “Metų kūrybinės grupės” apdovanojimą pretendavę: vertikalaus šokio projektas „Kalbantis bokštas“ (choreografė Rachel Melief, režisierė R. Bunikytė, kompozitorius Kristijonas Lučinskas, atlikėjai Inga Briazkalovaitė, Aurelijus Liškauskas, Dimiteris Simeonovas, Mickaela Maria Karlsson, videoprojekcijų autoriai Mantas Bardauskas ir Linartas Urniežius, projekto koordinatorė Kristina Norvilė, projektą įgyvendino šokių mokykla  „CODA“ kartu su Nyderlandų „Bencha Theater“ ir Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru); “PADI DAPI Fish“ šokio teatras ir violončelių performansas „Metų laikai“ (choreografė ir režisierė Agnija Šeiko, šokio atlikėjai Marius Pinigis, Beata Molytė, Aleksas Mažonas, Benas Šarka, Klaipėdos violončelių kvartetas: Mindaugas Bačkus, Glebas Pyšniakas, Jurgis Karbauskas, ir Karolis Vaičiulis) ir Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis vaikams „Nuogas Karalius“ (režisierius Valentinas Masalskis, scenografė Paulė Bocullaitė, muzikos autorius Gytis Šimelionis, vaizdo projekcijų autoriai P.Bocullaitė, Artūras Lepiochinas ir Tomas Jurginas, šviesų dailininkas A. Lepiochinas, aktoriai G. Šimelionis, Paulius Pinigis, Donatas Želvys, Donatas Stakėnas, Gediminas Povilavičius, A. Lepiochinas, Kristupas Biržietis, Laima Akstinaitė, Rugilė Latvėnaitė, Jūratė Martinaitytė).

Metų spektakliu taip pat pretendavo tapti „Karmen“ bei „Labas rytas, pone triuši“ (režisierius Marius Pažereckas), o į “Metų choreografo” vardą dar pretendavo Inga Briazkalovaitė už choreografiją miuziklui „Čikaga“ (režisierė Rūta Bunikytė).

“Padėkos kaukė” įteikiama Tarptautinės teatro dienos proga. Nominaciją 2005 m. režisieriaus Alvydo Vizgirdos iniciatyva įsteigė Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos teatro sąjungos Klaipėdos skyrius, o juvelyrinę meno miniatiūrą sukūrė menininkas Vidas Bizauskas.

Kadenciją baigusią apdovanojimų komisiją sudarė J. Grigaitienė, teatrologė Rita Bočiulytė, dailėtyrininkė Kristina Jokubavičienė, šokio kritikė Violeta  Milvydienė, Žvejų rūmų direktoriaus pavaduotoja Nemira Trakumienė, muzikologė Danguolė Vilidaitė, ir teatrologė Gitana Gugevičiūtė.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2018-03-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt